Rolety w biurze. Podpowiadany, jak zasłonić okna w biurze?

Rolety to idealne rozwiązanie do biura. Prezentują się nowocześnie, są funkcjonalne i zdecydowanie bardziej praktyczne w porównaniu z firanami, czy zasłonami. Jednak jakie rolety najlepiej sprawdzą się w przestrzeni biurowej? Jakie wybrać do mniejszego pomieszczenia, a jakie do sali konferencyjnej? Jak dobrać rolety do konkretnej aranżacji biurowej? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Jak zasłonić okna w biurze? Rolety będą idealne

Dlaczego rolety w biurze to rozwiązanie, po które sięgamy najczęściej? Powodów jest co najmniej kilka. Zacznijmy od tego, że każde biuro, a dokładnie jego okna, wymagają osłony – czy to przed nadmiarem światła słonecznego, czy też przed spojrzeniami przechodniów na ulicy. W ten sposób zapewniamy pracownikom biura komfortowe warunki pracy. Rolety w tym przypadku sprawdzają się najlepiej, ponieważ zapewniają swobodną, płynną (zwłaszcza w sytuacji, gdy zdecydujemy się na rolety typu dzień i noc) regulację dostępu światła do pomieszczenia. Warto w tym miejscu podkreślić, że każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom odpowiednie oświetlenie naturalne oraz sztuczne, a także właściwą ochronę przed jego nadmiarem.

Odpowiednio dobrane rolety pozwolą także lepiej kontrolować temperaturę w pomieszczeniach biura. Pisaliśmy o tym m.in. w artykule Rolety termiczne – jak ochronić dom przed upałem? Wspomniane rolety termiczne nie tylko osłaniają pomieszczenie przed promieniami słonecznymi, zapobiegając jego nadmiernemu nagrzewaniu, ale także gwarantują wsparcie w utrzymaniu stałej temperatury wewnątrz budynku latem i zimą.

Wreszcie powodem, dla którego warto okna biura osłonic roletami, jest ich estetyka. Nowoczesne, uniwersalne w zakresie kolorystyki i wzornictwa rolety idealnie wpiszą się w dowolny styl i aranżację pomieszczeń biurowych. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie. Dodatkowo jest to opcja idealnie sprawdzająca się w każdym firmowym pomieszczeniu – w recepcji, pokojach biurowych, a także sali szkoleniowej i konferencyjnej. Szczególnie w tym przypadku sięgając po rolety zaciemniające, w ciągu chwili stworzymy warunki idealne do przeprowadzenia prezentacji multimedialnej.

Jasne i ciemne biuro – wybierz odpowiednie rolety

Aby rolety perfekcyjnie spełniały swoją funkcję, zarówno praktyczną, jak i estetyczną, warto sięgnąć po właściwe rozwiązanie, dobierając styl i kolorystykę rolet do wymagań danego wnętrza.

W przypadku jasnego oraz mocno nasłonecznionego biura sprawdzą się rolety w ciemnych kolorach oraz rolety zaciemniające, a zatem dostarczające efektu pełnej ochrony przed światłem. Całkowite zaciemnienie może zostać także wykorzystane podczas pokazu slajdów, czy w trakcie prezentacji.

Z kolei, jeśli nasze biuro jest ciemne, słabo nasłonecznione lub utrzymane w ciemnej tonacji kolorystycznej, warto w takiej sytuacji postawić np. na rolety typu dzień i noc, które pozwalają na płynną regulację dostępu światła słonecznego do pomieszczenia. Dodatkowo specyficzna budowa rolety składającej się naprzemiennie z transparentnych i nieprzepuszczających światła pasów, idealnie podkreśli charakter nowoczesnego biura oraz znajdzie zastosowanie w biurach typu open space. Inną propozycją dla ciemnego biura będą rolety gładkie lub plisowane, jednak utrzymane w jaśniejszej kolorystyce.

Dla pełni sukcesu warto pamiętać nie tylko o funkcjonalności, ale także aspekcie dekoracyjnym. Rolety mogą stanowić oryginalną ozdobę biura i dostarczać wielu możliwości aranżacyjnych. Wystarczy odpowiednio dopasować kolorystykę rolet, aby uzyskać pożądany efekt, np. biel i czerń, aby stworzy nam aranżację, idealnie podkreślającą nowoczesny charakter biura, z kolei odcienie szarości subtelnie nawiążą do stylu skandynawskiego. Rolety warto stosować nie tylko, jako osłony okien, ale także element dzielący poszczególne, przeszkolone przestrzenie, dzięki czemu będzie można zasłonić transparentne ściany.

Send a Comment

Your email address will not be published.

Wprowadź kod *