Rolety zewnętrzne to rewelacyjna opcja, która pozwoli Ci chronić dom podczas Twojej nieobecności. Dostępne na rynku rolety zewnętrzne wykonane są zazwyczaj z aluminiowego lub plastikowego pancerza, których wysokość regulujesz za pomocą sznurka, taśmy lub silnika. Wybór spośród wielu modeli daje Ci możliwość stworzenia odpowiedniej ochrony, ale również dopasowania produktów do swoich oczekiwań i zewnętrznego wyglądu domu. Ponadto rolety zewnętrzne, które ściągnięte są na sam dół, zapewniają nam ochronę przed słońcem. W okresie zimowym zmniejszają zapotrzebowanie na energię cieplną. Jeśli chcesz się odpowiednio zabezpieczyć przed wandalizmem oraz zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo, to wybór może być tylko jeden - rolety zewnętrzne!

Bezpieczeństwo i komfort - postaw na rolety zewnętrzne

Kilka lat temu rolety zewnętrzne nie cieszyły się tak dużą popularnością, jak teraz. Nic dziwnego! Rolety zewnętrzne zapewniają nam bezpieczeństwo oraz dają poczucie komfortu. Ponadto chronią nas także przed hałasem, który panuje na zewnątrz, oraz dają poczucie intymności. To idealna opcja dla osób, które mieszkają w domu same. Rolety zewnętrzne dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa mogą być połączone z alarmem. To idealny i praktyczny sposób na włamywaczy. W rolety można również wbudować specjalne moskitiery, które chronią nas w nocy przed owadami, gdy zostawimy okno otwarte. Chcesz czuć się bezpiecznie? Postaw na rolety zewnętrzne z wbudowanym alarmem!

Rolety do zabudowy - pomyśl o tym rozwiązaniu!

Rolety zewnętrzne podtynkowe to rozwiązanie, które może być także zastosowane w nowym budynku lub tym już istniejącym. Zaletą konstrukcyjną rolety podtynkowej jest to, że istnieje możliwość wkomponowania skrzynki w elewację, dzięki czemu staje się ona niewidoczna. To sprawia, iż dom prezentuje się niezwykle estetycznie. Pozostałe elementy rolety można idealnie zgrać z kolorem elewacji budynku. Jest to rozwiązanie, które obecnie cieszy się ogromną popularnością ze względu na funkcjonalność i wygląd. Ponadto skrzynka rolety jest tak zamontowana, aby nie zabierała powierzchni elewacji. Takie rolety zapewniają także ochronę przed silnym nasłonecznieniem i hałasem.

Rolety zewnętrzne i ich właściwości termoizolacyjne

Na etapie wybierania i aranżowania dopiero co powstałego budynku mieszkalnego, warto rozważyć opcję, jaką są rolety zewnętrzne. Stanowią zarówno dodatkowe zabezpieczenie domu, jak i pełnią funkcję termoizolacyjną. To rozwiązanie, które pozwoli nam wprowadzić do naszego domu spore oszczędności. Statystyki wskazują, że dom z roletami zewnętrznymi traci o 15% mniej ciepła, niż ten bez rolet. Zastanawiasz się, jak to jest możliwe? Otóż to właśnie pancerz, z którego zbudowana jest roleta, zatrzymuje przepływ powietrza. Rolety zewnętrzne będą rewelacyjnym rozwiązaniem zarówno na chłodną zimę, jak i na upalne lato. Każdy, kto posiada na swoim wyposażeniu rolety zewnętrzne, wie, jaki to komfort!

Nowoczesność i funkcjonalność domu z roletami wewnętrznymi!

Okna są źródłem światła, jednak silnie przenikające promienie słoneczne mogą powodować irytację, złe samopoczucie oraz brak komfortu. W silnie nagrzanym pomieszczeniu nie da się latem funkcjonować, nie wspominając już o pracy. Rolety wewnętrzne możesz zamontować w każdym oknie, nawet na dachu. Dostępne w naszym sklepie internetowym Rollcenter.pl rolety dzień i noc idealnie sprawdzą się w sypialni. Wieczorem ochronią Cię przed mocnym światłem lamp zewnętrznych, a o poranku zapewnią Ci spokojny sen pomimo intensywnych promieni. Rolety dzień i noc warto też zastosować w salonie. Są fantastycznym rozwiązaniem do pokoju telewizyjnego - sprawią, że ekran będzie bardzo widoczny. U nas również zadbasz o komfort w swojej kuchni, dzięki zastosowaniu plis okiennych. Szeroka paleta kolorystyczna rolet sprawi, że na pewno znajdziesz ten wyjątkowy i wymarzony model.