Rolety są stworzone po to, aby zapewnić Ci odrobinę prywatności w swoim domu oraz chronić przed silnym nasłonecznieniem. Dodatkowo rolety instalowane są w celu typowo ozdobnym. A co się dzieje w przypadku, gdy pod wpływem silnego użytkowania materiał już nie prezentuje się tak efektownie, jak na początku? Czy zatem jest możliwa wymiana materiału samodzielnie? Nie jest łatwa czynność! Czasem warto nawet nie ryzykować, gdyż prowadnice i mechanizmy są bardzo delikatne! Jeśli nie mamy pewności, że uda nam się wykonać to zadanie, prostszym i mniej inwazyjnym rozwiązaniem będzie zakup nowych rolet.

Czy warto wymieniać materiał samodzielnie, czy lepiej zlecić to profesjonalistom?

Na cenę rolety wpływa nie tylko mechanizm, ale także materiał. Wymiana tkaniny i cała operacja związana z demontażem może być nieopłacalna. Nie mamy nigdy gwarancji, że uda nam się to wykonać. A co w przypadku gdy coś pójdzie nie tak? Stracimy pieniądze i czas, które można poświęcić na zakup nowych rolet. A cena nowych rolet jest porównywalna do zakupu samego materiału. Wymiana nie wymaga tylko chęci, ale również wiedzy o budowie osłon oraz precyzji podczas przyklejenia tkaniny. Problemem może być także wybór tkaniny. Opłacalną inwestycją zatem może być zakup nowych rolet, które mogą dodatkowo odmienić wnętrze. Poznaj zatem jakie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym sklepie internetowym Rollcenter.pl - jesteśmy przekonani, że na pewno znajdziesz dla siebie idealny model!

Nowe rolety, a wymiana materiału

Podejmując decyzję o wyborze tkaniny w roletach, często nie myślimy o tym, że jest to wybór na kilka lat. Większość rolet wykonanych jest z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują odporność na plamy. Jednak z czasem może okazać się, że materiał już nam się po prostu nie podoba. Czy wymiana materiału jest zatem dobrym pomysłem? Jeśli potrafimy zrobić to samodzielnie, co nie jest łatwym zadaniem, to można spróbować, ale czy warto? Obecnie produkowane rolety są tak nowoczesne i eleganckie, że warto zmienić zużyte egzemplarze na nowe! Rewelacyjną opcją na zmianę aranżacji wnętrza są rolety w płaskiej kasecie do samodzielnego montażu. Dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej. Ogromną ich zaletą jest fakt, że idealnie przylegają do szyby.

Wymiana materiału w rolecie kasetowej

Poznaj zalety rolety w płaskiej kasecie - jest ona bardzo popularnym rozwiązaniem, które zapewniają estetyczne i eleganckie wnętrze. To naturalne, że gdy decydujemy się na ich zakup, chcemy, aby jak najdłużej prezentowały się jak nowe. Jednak roleta złożona jest z tkaniny, która po wielu latach może już nie spełniać naszych oczekiwań. Ponadto, jeśli dojdzie do tego wymiana mebli lub zmiana koloru ścian, to obecne rolety w ogóle nie będą pasować. Demontaż tkaniny w rolecie z kasetą płaską jest dość trudną czynnością, dlatego nie każdy jest w stanie sobie z nią poradzić! Wniosek zatem jest jeden - warto zakupić nową roletę w kasecie płaskiej w kolorze, który idealnie będzie łączyć się z obecną aranżacją wnętrza. Wysokiej jakości rolety w szerokiej gamie kolorystycznej znajdziesz w sklepie internetowym Rollcenter. Przygotowywane są na wymiar do samodzielnego montażu. Z tą czynnością na pewno sobie poradzisz.

Rolety zaciemniające - postaw na styl i jakość!

Przy aranżacji salonu czy sypialni zastanawiamy się, jakie rolety kupić. Warto wówczas pomyśleć o roletach zaciemniających. Wszystko uzależnione jest od tego, czego akurat oczekujemy! Jeśli ma być to tylko ozdoba i chcemy, aby w ciągu dnia pomiędzy tkaninami był delikatny prześwit, to roleta dzień noc będzie świetnym rozwiązaniem! Rolety zaciemniające natomiast przeznaczone są dla osób, którym zależy na przyciemnieniu pomieszczenia. Rolety zaciemniające wykonane są z tkaniny, która dodatkowo jest podgumowana. To dzięki niej pomieszczenie będzie chłodne, a przepuszczalność światła będzie niska. Poznaj wszystkie dostępne kolory i wybierz ten idealny dla siebie!