Poddasze zalicza się do wyjątkowo klimatycznych pomieszczeń, dzięki ukośnym ścianom i umieszczonym w nich oknom, przez które można podziwiać nocne niebo. Ten klimat można jednak pogłębić jeszcze bardziej przez odpowiedni przytulny wystrój wnętrza oraz odpowiadające mu osłony okienne. W tej roli idealnie mogłyby sprawdzić się pięknie uszyte zasłony z falbankami, jednak takie rozwiązanie na dłuższą metę może się nie sprawdzić. A to z tego względu, że okna na poddaszu są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych. A przed ich światłem i wysoką temperaturą, która napływa do wnętrza, zwykłe zasłonki mogą nie być w stanie sobie poradzić. Dlatego najlepiej postawić na rolety dachowe.

Modne i funkcjonalne rolety dachowe do okien na poddaszu

Za sprawą wytrzymałych i funkcjonalnych rolet dachowych możesz cieszyć się inwestycją na wiele lat, a więc taką, która mimo ich upływu wciąż będzie perfekcyjnie ochraniać okno i stanowić nieszablonową ozdobę pomieszczenia. W tej kategorii znajdują się modele zewnętrzne oraz wewnętrzne. Oczywiście te pierwsze poza tym, że chronią przed światłem księżyca czy promieniami słońca oraz zabezpieczają przed nadmiernym nagrzaniem się wnętrza, wyciszają także odgłosy dobiegające z zewnątrz i jednocześnie zabezpieczają przed ewentualnym włamaniem. Z kolei modele wewnętrzne zaciemniające rewelacyjnie chronią przed światłem napływającym z zewnątrz i można je regulować zgodnie z własnymi potrzebami. To także znakomity sposób na kontrolę temperatury i niedopuszczenia do stanu, w którym jej zbyt wysoki poziom przyczyni się do złego samopoczucia domowników.

Rolety wewnętrzne

Osłona wewnętrzna zdecydowanie bardziej niż zewnętrzna wpływa na aranżację wnętrza, ponieważ nadaje całości zupełnie nowego charakteru. Dzięki niej styl kuchni czy pokoju zostaje jeszcze bardziej podkreślony, a całość zyskuje wyłącznie na korzyść, co zauważa się przede wszystkim wtedy, kiedy przesłona zostaje przynajmniej do połowy opuszczona. Dzięki tej funkcjonalnej przesłonie również wnętrza hotelowe, sanatoryjne, szpitalne, restauracyjne, szkolne czy też wnętrza innych obiektów użytku publicznego będą prezentować się efektowniej, a tym samym przebywające w nich osoby mogą czuć się nieco bardziej komfortowo. Klientom, którzy lubią przytulne pomieszczenia, polecamy modne plisy termiczne do okna dachowego, z których pomocą wnętrze z pewnością nabierze nieco ciepła i domowego charakteru.

Melange thermo - termoizolacyjne rolety z klasą

Ogromną zaletą plis termicznych do okien dachowych jest ich wygląd, ponieważ podczas podnoszenia tworzą piękną harmonijkę, a podczas opuszczania harmonijka rozszerza się, aż uzyskuje prosty kształt i skutecznie, szczelnie osłania całe okno. Dodatkowym atut stanowi termoizolacyjność, do której przyczynia się połączenie ze sobą dwóch powłok, w tym powłoki odbijającej światło. Dzięki tak pomyślanej konstrukcji ciepłe powietrze zostaje skutecznie „odepchnięte” i nie przedostaje się przez szybę do środka, a tym samym nie przyczynia się do nagrzewania się pomieszczenia. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza na poddaszu, gdzie promienie słoneczne nagrzewają szybę o wiele bardziej niż przy oknach równoległych do podłoża. Podobnie rzecz ma się z zimnym powietrzem, gdyż plisowana ochrona zabezpiecza przed nim tak samo dobrze, jak przed gorącym powietrzem.

Duo thermo - rolety w dobrym stylu!

Równie dobrze spisują się termoizolacyjne plisy dachowe, wykonane z materiału, który również nie nagrzewa się, ale odbija gorąco promieni słonecznych i solidnie chroni poddasze przed nagrzaniem się, tak samo, jak przed napływem zimnego powietrza. Zaletą termoizolacyjnych plis dachowych na wymiar jest z pewnością to, że prezentują się niezwykle stylowo i pasują do wielu różnych wnętrz. Warto więc wziąć je pod uwagę nie tylko przy urządzaniu pomieszczenia mieszkalnego, ale także przy aranżacji pokojów hotelowych czy sanatoryjnych. Osłony plisowane są bardzo wygodne w obsłudze, a sam materiał znajduje się między dwoma listwami, dzięki czemu okno można osłonić nie tylko od góry, ale również w dowolnie wybranym miejscu.