Z roku na rok lato staje się coraz bardziej upalne i często jest tak uciążliwe, że poszukujemy coraz więcej metod chłodzenia mieszkania. Często najprostsze rozwiązania są o wiele skuteczniejsze niż instalacja klimatyzacji. Wybierając odpowiedni kolor rolet, jesteśmy w stanie ograniczyć natężenie słońca w danym pomieszczeniu. Rewelacyjną opcją są rolety thermo w kasecie płaskiej, które skutecznie zapobiegają nadmiernemu nasłonecznieniu. W przypadku rolet thermo barwa na jaką się zdecydujemy nie ma znaczenia dla przepuszczalności światła - zarówno jasne, jak i ciemne kolory zapewniają nam w 100% porównywalną ochronę przed słońcem. Kwestia wyboru koloru w przypadku rolet thermo to jedynie nasz pomysł na aranżację wnętrza!

Kolor rolet, a przepuszczalność światła

Jaki kolor rolet wybrać, aby nasze wnętrze nie tworzyło sauny w okresie letnim? Jasne czy może jednak ciemniejsze barwy? Zasada jest jedna i mówi, że im ciemniejsze kolory, tym większa ochrona przed słońcem. Rolety materiałowe w kasecie płaskiej niebieskie, czarne przepuszczają o wiele mniej światła niż np. rolety szare lub beżowe. Dobrym wyborem do pomieszczeń o dużym nasłonecznieniu są rolety z tkaniną zaciemniającą thermo. To rolety, które idealnie przylegają do szyby, dzięki czemu nawet przy otwarciu nie wpuszczają światła. W przypadku rolet thermo z tkaniną zaciemniająca każdy kolor ogranicza intensywność nasłonecznienia. Jest to spowodowane materiałem, który dodatkowo został podgumowany. Taki rodzaj rolet idealnie sprawdzi się również zimą i latem! Jest to inwestycja na kilka dobrych lat.

Z jakiego materiału powinny być wykonane rolety, aby chronić pomieszczenie przed słońcem?

Materiał, z jakiego wykonana jest roleta, ma ogromne znaczenie w funkcjonalności. To właśnie od tego zależy, jaki stopień przepuszczalności ma dana roleta. Rolety thermo w kasecie płaskiej są tak zaprojektowane, aby odbijać promienie słoneczne. Dodatkową zaletą tego typu rolet jest fakt, że idealnie przylegają do okna. To my decydujemy, jaki poziom światła jest nam w danym pomieszczeniu potrzebny. Z roletami materiałowymi w kasecie płaskiej jest inaczej! Jeśli gramatura materiału, z jakiego ma być wykonana roleta, będzie wysoka, to mamy gwarancję, że uzyskamy odpowiedni poziom ochrony przed słońcem. Dodatkowo rolety materiałowe w kasecie płaskiej są łatwe do utrzymania w czystości. Oferowane modele od Rollcenter wykonywane są na wymiar, a ich montaż jest samodzielny.

Rolety thermo w kasecie płaskiej - funkcjonalność i styl w jednym!

Już coraz częściej w oknach zamiast ciężkich zasłon czy drewnianych żaluzji można spotkać lekkie i funkcjonalne rolety. To z ich pomocą możemy stworzyć eleganckie wnętrze i jednocześnie uzyskać chłodne miejsce podczas upalnych nocy i dni. Dzięki roletom thermo w kasecie płaskiej w Twoim mieszkaniu przez cały rok będzie panowała optymalna temperatura. W sklepie internetowym Rollcenter rolety thermo dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Przy wyborze rolet mamy możliwość określenia również strony ich sterowania i rodzaju listwy przyszybowej - może być prosta lub okrągła. Każda roleta przygotowana jest do samodzielnego montażu, a jej złożenie nie sprawi żadnego problemu, a jedynie przyjemność. Rolety wykonywane są na wymiar, który zostaje określony przez klienta w zamówieniu.

Czy jasne rolety chronią nas przed słońcem?

Silne słońce potrafi dać nam się we znaki, a w pomieszczeniach silnie nagrzanych ciężko funkcjonować, nie wspominając już o wykonywaniu pracy. Jest to niemożliwe! Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolet, które ograniczą ilość słońca w pomieszczeniu. Ogólnie mówi się, że tylko ciemne rolety chronią nas przed słońcem, ale jak to jest w przypadku jasnych barw? W słonecznych pomieszczeniach rewelacyjnie sprawdzą się rolety wykonane z tkaniny zaciemniającej i w tym przypadku mogą to być jasne kolory. Rolety z tkaniną zaciemniającą thermo odbijają promieniowanie słoneczne. Jeśli marzysz o tym, aby właśnie w swoim wnętrzu mieć rolety typowo jasne, to model z tkaniną zaciemniającą będzie idealnym wariantem!