Szukasz idealnych rolet do swojego mieszkania? Chcesz by były nie tylko funkcjonalne, ale żeby też stanowiły piękną ozdobę salonu, kuchni lub sypialni? W rollcenter.pl znajdziesz szeroki wybór modnych i wykonywanych na wymiar rolet dzień noc, a także przesłon plisowanych, do samodzielnego montażu, które należą do najpopularniejszych rozwiązań w dziedzinie kreacji wystroju okien. Zarówno plisy, jak i rolety dzień i noc doskonale chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, niechcianymi spojrzeniami przechodniów, czy blaskiem księżyca lub latarni. Tym samym gwarantują prywatność w ciągu dnia i spokojny wypoczynek podczas snu. A co dla Ciebie będzie najlepszym rozwiązaniem? Roleta wewnętrzna, czy plisa?

Czym są plisy okienne?

Plisa to przesłona okienna, dzięki której w każdej chwili można regulować ilości światła, które wpada do wnętrza. Precyzyjny mechanizm składania i rozkładania poszczególnych części przesłony umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna w zależności od aktualnej potrzeby. Można płynnie zasłonić lub odsłonić niewielki fragment, lub całą szybę, od dołu w górę, tylko środek, lub z góry do dołu. Rolety plisowane są niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, ponieważ tkaninę można przesuwać w pionie w zależności od potrzeb, a także zostawić na wybranej wysokości. Plisy montuje się najczęściej do listew przyszybowych okna. Znajdują się one tuż przy szybie, dlatego w żaden sposób nie utrudniają korzystania z okna i co najważniejsze, nie muszą się zwijać w wystającą kasetę. Plisowany materiał można szybko i bezproblemowo zdjąć przed umyciem okien, a także można go w łatwy sposób utrzymać w czystości. Kolejną zaletą rolet harmonijkowych jest to, że plisa nie odstaje od okna i trzyma się sztywno na całej wysokości, dlatego nie będzie powiewać, gdy okno będzie otwarte.

Plisy thermo idealne na upały

Podczas poszukiwania idealnych rolet przeznaczonych do pomieszczeń, które nadmiernie się nagrzewają, warto wziąć pod uwagę rolety wykonane z tkaniny o właściwościach termicznych. Plisy thermo stanowią doskonałą ochronę przed nagrzewaniem się pomieszczeń w okresie letnim, poza tym pozwalają zachować optymalną i dopasowaną do Twoich aktualnych preferencji temperaturę nawet w nietypowych oknach dachowych, a także prywatność o każdej porze dnia. Zastosowana w plisach thermo innowacyjna tkanina w skuteczny sposób odbija promienie słoneczne. Wysokiej jakości plisowany materiał jest wykonany z poliestrów, które są odporne na promieniowanie UV, a szyny, na których montowane są plisy dachowe, dopasowane są kolorystycznie do koloru i tekstury tworzywa, z którego zrobione są okna. Dlatego każdy wariant plisowanych rolet z naszej oferty to funkcjonalne, wygodne i uniwersalne zastosowanie, z którego z pewnością będziesz zadowolony przez wiele lat.

Poznaj fenomen rolet dzień noc od Rollcenter.pl

Jakie są zalety rolet dzień noc? To bardzo dobry wybór dla osób, które cenią sobie indywidualny charakter wnętrz, niebanalny klimat oraz jednoczesne zachowanie funkcjonalności. Zarówno przesłony dzień i noc w kasecie, jak i rolety dzień i noc mini, które mają prowadzenie żyłkowe świetnie sprawdzą się zarówno w salonie, czy w sypialni, jak i w pokoju dziecięcym. Za ich pomocą można w pełni regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Klasyczne rolety okienne dzień noc składają się najczęściej ze specjalnej rolki w kasecie, którą umieszcza się u góry okna oraz prowadnic, które biegną wzdłuż linii szyby. Materiał nie powiewa, gdy okno jest otwarte, dlatego można je dowolnie i swobodnie zamykać oraz otwierać. Rolety dzień noc pozwalają na regulację ilości światła, które wpada do pomieszczenia. Tkanina jest podzielona na przejrzyste i kryjące poziome pasy o różnym stopniu przepuszczalności światła. Za pomocą łańcuszka można płynnie, w dowolny sposób opuszczać lub podnosić materiał, tym samym zwiększać bądź zmniejszać intensywność wpadającego światła, lub całkowicie zwinąć, lub rozwinąć roletę. Poza tym łatwy montaż oraz estetyka wykonania sprawiają, że produkt jest bardzo popularnym rozwiązaniem w domach oraz w mieszkaniach.