Nawet jeśli zdecydujemy się na dany model płyt czy rolet, wcale nie mamy pewności, że taki właśnie system okienny będziemy chcieli zachować przez wiele lat. Wraz ze zmianą aranżacji pomieszczenia, zmianie ulega także kolor ścian czy mebli, co tym samym bardzo często wiąże się z koniecznością wymiany osłon okiennych. Dlatego montowanie ich w sposób, który naruszałby stan ram okiennych, może budzić duże wątpliwości. Tym bardziej że samodzielny inwazyjny montaż nie zawsze przebiega tak, jak sobie tego życzymy, a niekiedy może doprowadzić do powstania nieestetycznych zmian na powierzchni ram. Wystarczy źle wkręcona śruba, aby na ramie okiennej pojawiła się skaza, której nie da się już usunąć. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na plisy termiczne.

Prosty montaż bezinwazyjny, z którym poradzisz sobie bez trudu

Montaż bezinwazyjny wiąże się z tym, że wiercenie lub wkręcanie okazuje się absolutnie zbędne, co tym samym pozwala zaoszczędzić czas. Co więcej, to o wiele łatwiejsze rozwiązanie, z którym poradzi sobie nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z montowaniem osłon okiennych. Wszystko przebiega w łatwy do wykonania sposób. Wystarczy tylko postępować zgodnie z kolejnymi, wskazanymi w instrukcji krokami, aby bez komplikacji zamontować termiczne plisy z montażem bezinwazyjnym. Przedtem jednak należy zaopatrzyć się w roletę o odpowiednich rozmiarach, do której dołączone będą dwa uchwyty vegas plisse, cztery haczyki do powieszenia plisy na ramie okna i nożyczki.

Kolejne kroki mocowania plis termicznych

W pierwszym kroku założenia termicznych plis z montażem bezinwazyjnym przygotowujemy roletę i mocujemy do niej uchwyty. To prosta czynność, która polega na nasunięciu uchwytów na przygotowane mocowanie tak, aby usłyszeć charakterystyczne kliknięcie. Następnie dopasowujemy uchwyty w taki sposób, aby perfekcyjnie przylegały do okiennej ramy. To bardzo proste, tym bardziej że haczyki są regulowane, a tym samym można je po prostu bardziej docisnąć do ramy. W dalszym kroku składamy haczyki bezinwazyjne, do czego potrzebny będzie uchwyt i zatrzask. Łączymy te dwa elementy poprzez kliknięcie jednego elementu z drugim. Haczyki można umieścić na ramie okna.

Dalszy etap mocowania plis termicznych

Na umieszczone na oknie zatrzaski bezinwazyjne nakładamy mocowania, poprzez ich zakliknięcie. Przedtem jednak sprawdzamy, czy żaden ze sznurków nie jest poplątany. Po tej czynności wyrównujemy zatrzaski bezinwazyjne, aby znalazły się w takim położeniu, w którym sznurki rolety plisowanej biegną równolegle do listwy przyszybowej. Następnie pozostaje już tylko usunięcie taśmy zabezpieczającej z rolety plisowanej i gotowe! Równie łatwo zamontujesz mini rolety montowane na haczyki. W tym wypadku również należy stosować się do zaleceń podanych w instrukcji i nie pominąć żadnego kroku.

Montaż bezinwazyjny rolety mini

Na początek wyjmujemy mini roletę montowaną na haczyki i z jej jednej strony wkładamy mechanizm łańcuszkowy - po odwrotnej stronie niż znajduje się okienna klamka, natomiast z drugiej strony zatyczkę rurki. Należy pamiętać, aby blokada łańcuszka znajdowała się na wysokości obciążnika. Następnie składamy haczyki z zatyczką tak, aby ich szerokość pasowała do szerokości ramy okiennej, po czym do haczyków wkładamy boczki. Aby jednak haczyki nie przesuwały się na ramie, po ich wewnętrznej stronie naklejamy taśmę. Po stronie łańcuszka dodajemy boczek z bolcem, a po drugiej boczek z dziurką. W celu równego zamocowania rolety przykładamy ją na górną ramę okna i zaznaczamy ołówkiem, w jakim miejscu powinna się znajdować. Odklejamy drugi brzeg dwustronnej taśmy, która znajduje się na haczykach, zakładamy haczyki z roletą na ramę i dociskamy. Tkanina plisy z obydwu stron bocznych ram musi być równo ułożona.