Owady szczególnie w okresie letnim i wczesnojesiennym, w tym przede wszystkim komary, są w stanie skutecznie zakłócić spokojny sen i sprawić, że nie powitamy kolejnego dnia wypoczęci i gotowi do działania. Co więcej, te natrętne owady mogą przenosić wiele różnych chorób. Dlatego warto skutecznie zabezpieczyć przed nimi mieszkanie. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się niezwykle praktyczne moskitiery. Jedną z ich największych zalet jest to, że są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, dzięki czemu bez obaw można stosować je nawet w pokojach osób szczególnie podatnych na alergie czy w pokojach dzieci. To dodatkowe bezpieczeństwo, ponieważ eliminuje konieczność korzystania ze środków chemicznych, które nie zawsze pozytywnie wpływają na stan zdrowia danej osoby.

Moskitiery okienne i balkonowe na wymiar, czyli najlepszy sposób przed niepożądanymi gośćmi w domu!

Sama nazwa moskitiera pochodzi z języka hiszpańskiego - „mosquito” - i oznacza „komara”, co ma związek z tym, że przez tę gęstą siatkę nie przeciśnie się ani komar, ale nawet maleńkie muszki i oczywiście intruzy większych rozmiarów. Otwory siatki są tak drobne, że także ilość przedostających się przez nie pyłków zostaje znacznie zmniejszona, co jest niezwykle ważne głównie w przypadku osób borykających się z alergiami. Za niemałą zaletę moskitier aluminiowych należy uznać także ich wyjątkową wytrzymałość, gdyż są wykonane z największą starannością z bardzo trwałych materiałów i perfekcyjnie przylegają do ram okiennych, a dzięki temu mogą okazać się inwestycją na wiele lat. Tym bardziej że do ich produkcji posłużyły materiały niepodatne na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych, w tym na przykład na deszcz, promieniowanie słoneczne czy wysokie lub niskie temperatury.

Estetyczne i praktyczne moskitiery dostosowane do różnych aranżacji wnętrz

Dzięki wysokiej estetyce wykonania oraz dzięki ramkom dostępnym w różnych kolorach modele można bez problemu dopasować zarówno do barwy ramy okiennej, jak i też do wystroju pomieszczenia. Tym sposobem produkt idealnie wpisze się w każdą, nawet najbardziej oryginalną aranżację. To o wiele lepsze rozwiązanie niż lepy, lampy czy nawet pułapki, ponieważ te sposoby nie dość, że nie wpływają na poprawę wystroju wnętrza, to w dodatku przyczyniają się do pozbycia się insektów w sposób budzący wątpliwości u wielu konsumentów z uwagi na wyrządzaną owadom krzywdę. Natomiast moskitiery jedynie zabezpieczają przed przedostaniem się ich do wnętrza.

Siatki okienne, dzięki którym zyskasz zdrowy i relaksujący sen przy otwartym oknie

Dostępne są odporne na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych modele aluminiowe. Ogromną popularnością cieszą się też moskitiery ramkowe. Również ich montaż nie powinien sprawić problemów, ponieważ jest niezwykle prosty, tym bardziej że moskitiery aluminiowe dostarczane są na wymiar. Wystarczy tylko podać odpowiednie dane i moskitiera zostanie perfekcyjnie dopasowana do indywidualnych wytycznych klienta. Te funkcjonalne osłony są tworzone z wysokojakościowych i wytrzymałych materiałów. Dzięki nim zyskasz w pełni komfortowy sen nawet przy otwartym na całą szerokość oknie czy przy uchylonych drzwiach balkonowych. A to oznacza, że spokojnie możesz otworzyć okno także wówczas, gdy wewnątrz jest zapalone światło.

Moskitiery - inwestycja na wiele lat

Wybór dobrej jakości moskitier ramkowych czy rolowanych warto wziąć pod uwagę także ze względów finansowych. O wiele lepszym rozwiązaniem w walce z uprzykrzającymi życie mniejszymi i większymi owadami najczęściej okazuje się inwestycja jednorazowa. Stosowanie innego rodzaju sposobów wiąże się z corocznym pomniejszeniem domowego budżetu, podczas gdy w praktyczne siatki wystarczy zaopatrzyć się raz i tym sposobem na wiele lat zapomnieć o zakłócających sen komarach. Dodatkowy atut to wygodne zdejmowanie, które nie zabiera wiele czasu, dzięki czemu siatkę można w dowolnej chwili zdjąć, na przykład na czas zimowo-wiosenny lub wówczas, jeśli mamy zamiar ją po prostu ją umyć, aby znów wyglądała jak tuż po zakupie.