Gdy remontujesz lub dopiero urządzasz salon, czyli pomieszczenie, w którym tętni codzienne życie, myślisz o każdym detalu. Zapewne kierujesz się nie tylko swoimi prywatnymi upodobaniami, ale również aktualnymi trendami. Jak wygląda kwestia doboru rolet do salonu? Zacienienie powinno być nie tylko praktyczne, ale i stylowe. Dowiedz się więcej na temat 5 najmodniejszych rodzajów nowoczesnych rolet do salonu.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie są relatywnie drogie, jednak stanowią ekskluzywny dodatek do modnych, stylowych wnętrz. Ich elegancja skupia się na specyficznym sposobie ułożenia – poziomych zakładkach. Rolety rzymskie łączą klasykę z najnowszymi trendami, a dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów wprowadzają do wnętrz jedyny w swoim rodzaju klimat. Co ciekawe, możesz osobno zamówić samą tkaninę oraz mechanizm rolety rzymskiej. Polecamy ten rodzaj wszystkim, którzy mają ściśle sprecyzowany pomysł aranżacji wnętrza w nowoczesnym, eleganckim wydaniu.

Rolety plisowane

Kolejnym przejawem nowoczesności w zaciemnianiu pomieszczeń jest popularność rolet plisowanych. Dzięki odpowiedniemu doborowi i przygotowaniu materiału roleta składa się w harmonijkę. To mechanizm przypominający nieco połączenie rolet z żaluzjami, jednak plisowanie przede wszystkim daje oryginalny, wyjątkowy efekt wizualny. Delikatny, wysokojakościowy materiał rolety plisowanej ciekawie rozprasza światło i podkreśla smak, z jakim jest zaaranżowane otoczenie okna. To bardzo ciekawy i praktyczny wybór do salonów – zgodny z bieżącymi trendami.

Rolety dzień i noc

Za niewątpliwy hit sprzedażowy można uznać także rolety typu dzień i noc. Nie tylko efektownie wyglądają, ale efektywnie zacieniają pomieszczenie – tak, jak tego naprawdę potrzebujesz. Charakterystyczne, poziome pasy to wyróżnik rolet dzień i noc, w których poszczególne elementy zatrzymują lub przepuszczają światło. Dzięki specyficznej budowie to Ty decydujesz, na ile odsłaniasz salon. Płynnie dostosowujesz zacienienie do bieżących potrzeb, na przykład pracy, oglądania telewizji czy prywatnych spotkań. Rolety dzień i noc znajdziesz na rynku w formie klasycznej, mini oraz kasetowej.

Rolety mini

Jeśli dobrze wybierzesz model i rozmiar, nawet tania roleta mini będzie prezentować się nowocześnie i estetycznie. Pamiętaj o zwróceniu szczególnej uwagi na jakość, a także barwę tkaniny. Z pewnością docenisz fakt, że do montażu rolety mini nie potrzebujesz żadnych dodatkowych narzędzi ani specjalistycznej wiedzy. Po prostu szybko i bez większych problemów zakładasz potrzebne, proste zacienienie. To przykład nowoczesnego minimalizmu i ogromnej wygody, na której pewnie zależy Ci we własnych czterech ścianach.

Rolety austriackie

Rolety austriackie mają już swoją tradycję na rynku, ale paradoksalnie to wciąż nowoczesny wybór, zgodny z bieżącymi trendami. Mogą być stworzone na miarę, specjalnie do Twojego wnętrza. Ich montaż to także kwestia odpowiedniego wyboru, ponieważ zdarzają się modele instalowane inwazyjnie lub bezinwazyjnie. Znakomicie pasują do eleganckich wnętrz, również tych z nowoczesnym wyposażeniem. Z kolei aluminiowa szyna jest łatwa do utrzymania w czystości. Wnętrze salonu pozostaje zacienione i ozdobione fantazyjną, ponadczasową roletą wysokiej jakości.