Coraz więcej osób zamienia klasyczny zestaw składający się z firan i zasłon na bardziej praktyczne rozwiązanie, jakim są rolety okienne, które nie tylko pełnią funkcję ochronną i dekoracyjną, ale pasują do wystroju każdego wnętrza. Jeśli szukasz idealnych rolet do salonu, to w szerokiej ofercie naszego sklepu rollcenter.pl dajemy Ci możliwość wyboru spośród różnorodnej gamy wzorów i kolorów tych popularnych zasłon. Do salonu nasi klienci najczęściej wybierają rolety w jasnej kolorystyce, na przykład w odcieniach beżu, szarości czy bieli. Bez wątpienia pasują one do nowoczesnego designu, a jednocześnie zapewniają skuteczną osłonę przed rażącymi promieniami słonecznymi, wysoką temperaturą oraz przed niechcianymi spojrzeniami przechodniów, szczególnie po zmroku. W rollcenter.pl zamówisz klasyczne rolety w kasecie przestrzennej, efektowne rolety dzień i noc, nowoczesne plisy oraz wiele innych modeli wykonanych na indywidualne zamówienie pod wymiar bez konieczności wychodzenia z domu.

Eleganckie i nowoczesne rolety na dzień i na noc

Klasyczne rolety dzień noc to najczęściej montowane osłony w przestronnych salonach, w których znajdują się duże okna. To model, który doskonale łączy w sobie wysoką funkcjonalność z dużymi walorami estetycznymi. Rolety zbudowane są z dwóch warstw materiału o różnej przejrzystości, czyli z siatki i materiału transparentnego ułożonego na przemian, dzięki czemu można regulować przepuszczanie pożądanej dawki promieni słonecznych, dostosowując ją do aktualnych potrzeb użytkownika. Poziome pasy zaciemniające chronią przed zbyt dużym nasłonecznieniem, podczas gdy siatka z oczkami o różnej wielkości przepuszcza światło w subtelny sposób lub niemal w stu procentach. Regulacja za pomocą łańcuszka pozwala na swobodne opuszczanie i podnoszenie rolety, dzięki czemu okno może być odsłonięte, całkowicie zaciemnione lub zacienione jedynie w wybranym stopniu. Oprócz tego zastosowany jest mechanizm samohamujący, który pozwala na utrzymanie osłony w jednym miejscu nawet w przypadku braku całkowitego jej rozwinięcia.

Klasyczne rolety w kasecie dopełnią aranżację Twojego salonu!

Doskonałym zamiennikiem zasłon i firan są również tradycyjne rolety w kasecie przestrzennej, które nie naruszają profilu okiennego, nie rzucają się w oczy i można je z powodzeniem dopasować do każdej aranżacji salonu. Rolety w kasecie dostępne są w wielu różnych tkaninach i barwach, dzięki czemu stanowią łatwy sposób na ożywienie pomieszczenia lub nadanie mu stonowanego, klasycznego charakteru. Oprócz zalet wizualnych, rolety w kasetach są bardzo praktyczne. Umożliwiają schowanie zwiniętego materiału w kasecie, co chroni go przed zabrudzeniem i zakurzeniem. Zwinięta roleta jest niewidoczna z zewnątrz i łatwa w obsłudze, a materiał jest zwijany lub rozwijany za pomocą wygodnego łańcuszka. Kolejnym atutem prezentowanych rolet jest możliwość dopasowania ich do swoich okien. Materiał rolety porusza się tylko w prowadnicach, tym samym doskonale przylega do okna, co daje znakomitą ochronę przed słońcem również wtedy, gdy okno jest uchylone.

Rolety termiczne to gwarancja komfortu w upalne dni

Jeśli Twój salon usytuowany jest po wschodniej, południowej lub zachodniej stronie, a temperatura w porannych i popołudniowych godzinach jest nie do zniesienia, postaw na wielokrotnie sprawdzone rozwiązanie, jakim są podgumowane rolety termiczne. Za ich pomocą można podnieść wygodę i swobodę codziennego funkcjonowania. Prezentowane rolety to w pełni skuteczny produkt nie tylko ograniczający nagrzewanie się pomieszczeń, ale zapewniający też stuprocentowe zaciemnienie. Rolety termiczne świetnie sprawdzają się również w nocy. Skutecznie chronią przed blaskiem księżyca i światłem pobliskich latarni. Rolety termiczne różnią się od klasycznych rolet zaciemniających jedynie tym, że zostały wyposażone w cienką srebrną warstwę z aluminium po stronie szyb. Jej zadaniem jest odbijanie promieni słonecznych tak, aby nie dostawały się one do wnętrza i nie nagrzewały dodatkowo pomieszczeń. Jeśli chcesz podnieść wygodę i swobodę codziennego funkcjonowania w swoim salonie, rolety termiczne będą idealnym rozwiązaniem.