Rolety pełnią wiele funkcji, a jedną z najważniejszych jest zacienienie pomieszczenia. Dlaczego niektórzy klienci zamawiają wyłącznie modele odbijające promienie słoneczne? Odpowiedź jest prosta: z powodu kilku niewątpliwych zalet, o których warto opowiedzieć nieco szerzej. Oto one.

1. Odbijanie światła

My, Polacy, często narzekamy na zmienną, niedającą się przewidzieć pogodę. Wigilia bez śniegu czy fatalna pogoda w trakcie letnich wakacji przestały nas jakkolwiek dziwić. Niemniej jednak co roku powracają do nas upały, które potrafią przekraczać granicę 30 stopni Celsjusza. W takie dni trudno wytrzymać na świeżym powietrzu, ale i niełatwo schronić się w domu albo pracy. Jeśli pomieszczenie ma okno wychodzące na południowy-wschód, południe lub południowy-zachód, słońce w zenicie z pewnością zaatakuje. Założenie standardowych rolet nie pomaga, ponieważ ich tkaniny łatwo się nagrzewają, a energia przechodzi do wnętrza. W rezultacie trudno wytrzymać urlop, a przecież w mało którym domu instaluje się klimatyzację. Jak zacienić okno, żeby przestało dostarczać tak wiele ciepła? Trzeba sięgnąć właśnie po specjalne rolety odbijające promienie słoneczne. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu posrebrzanych tkanin. Ta sprytna technologia okazują się zawsze skuteczna, bo działają tu niezachwiane prawa fizyki. Oczywiście, nie gwarantują temperatury jak z lodówki, ale na pewno powstrzymują przed dodatkowym nagrzewaniem. Dlatego warto je wybrać szczególnie z myślą o upalnych miesiącach i do pomieszczeń, których okna wychodzą na słońce.

2. Lepsze funkcjonowanie w ciągu dnia

W słoneczne dni przeszkadza nie tylko temperatura, ale i przesadna jasność. Mówiąc wprost, słońce może oślepiać, pomimo że siedzisz w swoim biurowym gabinecie lub domowym salonie. Jak w takiej sytuacji mówić o komforcie? Niestety, ale wiele rolet, szczególnie tych w jasnym kolorze, teoretycznie osłania od otoczenia, ale nie odgradza intensywnego światła. Jeśli nie chcesz być oślepianym, po prostu zamów rolety odbijające promienie i ciesz się tą dodatkową wygodą.

3. Łatwość montażu

Rolety odbijające promienie słoneczne należą do mechanizmów łatwych w montażu, dzięki czemu warto zamawiać je przez Internet i nie przejmować się koniecznością wezwania fachowca. Wystarczy poczytać poradniki w Internecie lub od razu odnieść się do instrukcji załączonej przez producenta. Zapomnij o skomplikowanych mechanizmach i przesadzonych technologiach. Opisywane w tym artykule rolety zachwycają swoją prostotą, ale i skutecznością w działaniu.

4. Wysoki poziom estetyczny

Podobne właściwości do omawianych rolet mają modele podgumowane, ze specjalną, twardszą warstwą na tkaninie. Nie da się jednak ukryć, że dla estetów ten praktyczny dodatek może stanowić problem. Rolety odbijające promienie słoneczne są natomiast znacznie delikatniejsze i estetyczniejsze. Co więcej, można je zamówić w praktycznie każdym pożądanym kolorze. Są ozdobne niezależnie od miejsca, w którym wiszą – począwszy od korytarza i kuchni, przez sypialnie, po gabinety i salony.

5. Praktyczny wybór na lata

Zasadniczą korzyścią rolet odbijania promieni słonecznych jest to, że łączą cechy praktyczne z estetycznymi. Wspominaliśmy już zarówno o jednym, jak i drugim aspekcie. Dzięki dostępności sklepów internetowych nie musisz martwić się wyborem, ponieważ jest on nieograniczony. Rolety, które zatrzymają promienie słońca, mogą mieć różne kolory, rozmiary i detale. A to wszystko w przystępnej cenie!