Sen jest niezwykle istotnym elementem życia człowieka, ponieważ wpływa na jego samopoczucie i dodaje energii do działania. Zwłaszcza jeśli jest spokojny i niczym niezakłócony. W celu zapewnienia go sobie konieczne jest również stworzenie warunków, które się do tego przyczynią. Jednym z elementów, które mogą wpłynąć na zaburzenie odpoczynku, staje się wpadające z zewnątrz światło słoneczne lub światło latarni ulicznych. Takiej przeszkody raczej nie da się pokonać w pełni poprzez założenie na oczy opaski zaciemniającej. O wiele lepszym pomysłem staje się wysokiej jakości roleta termoizolacyjna na wymiar, idealnie dopasowana do szerokości i wysokości okna. To proste i skuteczne rozwiązanie może zlikwidować nasz problem na zawsze i zapewnić nam zdrowy, spokojny sen.

Rolety dzień noc - regulacja zaciemnienia, jakiej oczekujesz

Wśród kilku możliwości na prowadzenie wysuwają się między innymi rolety dzień noc. To funkcjonalne i niezwykle proste rozwiązanie także z tego względu, że te złożone z występujących naprzemiennie pasów zaciemniających i transparentnych osłony są bardzo łatwe do zamontowania, dzięki czemu można założyć je samodzielnie, radząc sobie bez pomocy fachowca. Dzięki możliwości regulowania pasów można uzyskać dokładnie takie zaciemnienie, jakiego oczekujemy. To pozwala na całkowite odcięcie światła, co najbardziej sprzyja odpoczynkowi. Ogromne możliwości regulacji zaciemnienia sprawiają, że te modne i bardzo popularne w ostatnich czasach przesłony sprawdzą się zarówno latem, jak i też zimą oraz w pozostałych porach roku.

Idealne na okna i drzwi balkonowe

Olbrzymią zaletą rolet dzień noc jest również to, że można dobrać je zarówno do okien, jak i do drzwi balkonowych, co jest bardzo istotne, ponieważ przez dużą balkonową szybę wpada o wiele więcej światła niż przez okno. Kolejny ważny atut polega na tym, że przesłony występują w wielu różnych kolorach, dzięki czemu dobranie ich do ram okiennych, koloru ścian czy też do całości wystroju pokoju, kuchni czy łazienki nie stanowi najmniejszego problemu. Co więcej, niezwykle praktyczne rolety dzień noc MINI można przenosić, czyli jeśli mamy zamiar założyć je na innym oknie, jest to jak najbardziej możliwe i bardzo proste w realizacji, ponieważ tego rodzaju przesłony zawiesza się na haczykach.

Rolety termoizolacyjne - broń przeciwko nagrzewaniu się pomieszczeń

Przeszkodą w zapewnieniu sobie spokojnego snu okazuje się jednak nie tylko bijące z zewnątrz światło, ale także to, że pomieszczenie zostaje przez nie nadmiernie nagrzane. Ten problem najbardziej dokucza oczywiście w najgorętszych miesiącach roku, a w takim wypadku najlepiej postawić na specjalne rolety termoizolacyjne. Szczególnie warto wziąć je pod uwagę, jeżeli okno znajduje się od strony południowej oraz jeśli nie pada na nie cień drzew czy innych budynków. Ich największym atutem jest zastosowanie cienkiej, srebrnej warstwy od strony szyb, która wykonuje najważniejsze zadanie, czyli odbija promienie słoneczne, a co za tym idzie - ich ciepło nie przedostaje się do wnętrza i nie podwyższa utrzymującej się w nim temperatury.

Zaciemniające rolety chronią przed światłem i wysoką temperaturą

Doskonałą opcją mogą być modele podgumowane thermo, czyli rolety zaciemniające w stu procentach, które mają powłokę termiczną. Tak solidne zabezpieczenie sprawia, że ciepło nie przedostaje się do mieszkania, co gwarantuje niepodnoszenie się temperatury. Zastosowanie rolet zaciemniających zapewni komfort podczas snu, odpoczynku czy nawet wykonywania codziennych czynności. Dzięki temu, że blokują promienie słoneczne, ani ciepło, ani światło nie przedostają się do pomieszczeń. Dlatego warto stosować je nie tylko w mieszkaniach, ale także w restauracjach, salonach, sklepach, sanatoriach czy szpitalach. Każde z wymienionych rozwiązań jest w stanie sprawić, że zapewnimy sobie zdrowy, niczym niezakłócony sen.