Mieszkanie na poddaszu jest marzeniem wielu osób, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że takie rozwiązanie ma również masę wad. Największą z nich są skośne okna, które, mimo że prezentują się bardzo stylowo, szybko przestają być powodem do radości. Przekonujemy się o tym zwłaszcza latem, kiedy wpadają przez nie promienie słoneczne, które nagrzewają pomieszczenie w o wiele większym stopniu, niż ma to miejsce w przypadku okien wbudowanych równolegle do powierzchni. Taka opcja nie napawa optymizmem, a wkrótce może stać się prawdziwą udręką. Zwłaszcza że lata są coraz gorętsze, a tym samym pomieszczenie wystawione na działanie promieni słonecznych osiąga temperaturę, w której trudno nie tylko spokojnie odpoczywać, ale nawet wykonywać codzienne obowiązki. W takiej sytuacji warto zapewnić sobie skuteczną i trwałą osłonę okienną w postaci rolet dachowych.

Popularne wewnętrzne rolety dachowe

Rolety dachowe są niezwykle popularne, ponieważ funkcji, jaką pełnią, nie są w stanie spełnić zwykłe zasłony czy innego rodzaju rozwiązania. Szczególnie dobrym rozwiązaniem mogą okazać się rolety wewnętrzne, które są w stanie sprawić, że poddasze nie będzie się nagrzewać w tak zastraszającym tempie, jak ma to miejsce w przypadku braku jakiejkolwiek osłony. Te wykonane z największą starannością modele na wymiar nie tylko chronią przed napływem gorącego powietrza z zewnątrz, lecz także nie dopuszczają do napływu zimnego powietrza. Dzięki temu temperatura na poddaszu utrzymuje się na równym poziomie przez cały rok. To także sprawdzony sposób na zmniejszenie kosztów ocieplania domu czy mieszkania.

Solidna ochrona przed nagrzewaniem się pomieszczenia

Podnoszenie osłon dachowych wewnętrznych nie stanowi najmniejszego problemu, dzięki czemu - jeśli tylko sobie tego zażyczysz - w każdej chwili możesz je odsłonić i obserwować rozgwieżdżone czy też błękitne niebo. Ponadto, mimo że nie chronią przed hałasem, świetnie osłaniają szyby, przyczyniając się tym samym do tego, że temperatura we wnętrzu nie rośnie w zbyt szybkim tempie, a światło nie przedostaje się do środka.Ten rodzaj osłon zawsze będzie stanowił sposób na dodanie pomieszczeniu elegancji czy nawet zupełnie nowego charakteru, ponieważ kolorystyczny wybór tego rodzaju przesłon okiennych jest tak ogromny, że z powodzeniem można dobrać je do koloru ram okiennych, koloru ścian czy mebli.

Kontrola, dzięki której poddasze staje się chłodniejsze

Dobrym wyjściem, które sprawi, że poddasze będzie chłodniejsze, mogą okazać się także termoizolacyjne plisy do okna dachowego. Z ich pomocą otrzymujemy solidne narzędzie do kontrolowania temperatury w pomieszczeniu, a wszystko za sprawą nowoczesnej tkaniny, która odbija padające na nią promienie słoneczne i nie nagrzewa się zbyt mocno, podobnie jak pomieszczenie, które ochrania. Zaletą termoizolacyjnych plis do okna dachowego jest ich wyjątkowa dekoracyjność, ponieważ przy unoszeniu zwijają się w harmonijkę, natomiast przy rozwijaniu ponownie uzyskujemy rozłożoną na całej szerokości okna osłonę, która nie dopuszcza do napływu światła z zewnątrz, ani do podnoszenia się temperatury. Co więcej, można osłonić nimi okno częściowo - nie tylko od góry, ale w dowolnie wybranym miejscu.

Ochrona, która osłania i zdobi jednocześnie

Klientów, którym zależy na nieszablonowym wyglądzie poddasza, z pewnością zainteresują dekoracyjne plisy termiczne dachowe o nietypowym kroju, który jest w stanie dodać sypialni czy kuchni zupełnie nowego, oryginalnego charakteru. Dzięki wykonaniu plis termicznych dachowych z dwóch powłok, w tym z powłoki odbijającej światło, są one wytrzymałe i w bardzo dużym stopniu przyczyniają się do tego, że poddasze nie nagrzewa się latem, a zimą mroźne powietrze nie przedostaje się przez szybę. To prosty sposób, aby temperatura na poddaszu w pełni odpowiadała indywidualnym potrzebom jego mieszkańców.