Osoby, które lubią prostotę i minimalizm, często rezygnują w swoich mieszkaniach ze standardowych osłon okiennych, jakimi są firany i zasłony, na rzecz klasycznych rolet. Łatwe w montażu, demontażu i utrzymaniu w czystości rolety okienne o prostej formie i nierzucającym się w oczy designie, których głównym zadaniem jest osłona przed rażącymi promieniami słonecznymi i niechcianymi spojrzeniami przechodniów, doskonale uzupełniają wystrój każdego wnętrza. Dla wielu osób poszukujących nowatorskich, ale i uniwersalnych rozwiązań, prostolinijność klasycznych rolet to zbyt mało, dlatego większość szuka funkcjonalnych i praktycznych osłon okiennych o nowoczesnym wyglądzie, które wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie i od razu zwracają na siebie uwagę swoim kształtem. Wiele osób często zastanawia się, co można wybrać zamiast rolet? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Znajdziesz ją na rollcenter.pl. Zapraszamy!

Zmień rolety tradycyjne na plisy okienne!

Klasyczne rolety pozwalają zasłonić całą szybę zawsze w jednym kierunku: od góry do dołu. Doskonałą alternatywą dla nich stanowią wyjątkowo funkcjonalne i stworzone dla miłośników nowoczesnych wystrojów i wnętrz plisy. Harmonijkowe rolety w kilku wariantach możesz już dziś zamówić na rollcenter.pl na indywidualne zamówienie pod wymiar. Plisy do samodzielnego montażu są zbudowane z materiału, który złożony jest w harmonijkę i przepleciony sznurkami, które są prowadzone zaraz przy krawędzi tkaniny tak, by ją stabilizować i ułatwiać obsługę rolet plisowanych. Samo sterowanie odbywa się w bardzo łatwy sposób, za pomocą uchwytów znajdujących się na listwach. Niezwykle funkcjonalny mechanizm pozwala na odsłanianie i zasłanianie okna poprzez przesuwanie materiału w górę, w dół lub do środka. Decydując się na praktyczne rolety plisowane, masz możliwość zasłonięcia w poziomie dowolnej części szyby, w zależności od aktualnych potrzeb. Chcąc zapewnić sobie intymność w mieszkaniu, możesz przysłonić okno tylko od dołu. Natomiast by nie ograniczyć przepływu światła do pomieszczenia, należy pozostawić wolną przestrzeń w górnej części okna.

Ciesz się optymalną temperaturą podczas upałów dzięki roletom plisowanym thermo

Jeśli każdego lata cierpisz z powodu nieustannie panujących wysokich temperatur, a nie chcesz lub nie możesz zdecydować się na podłączenie klimatyzacji, wówczas najskuteczniejszym i nowoczesnym rozwiązaniem będzie zastosowanie wielofunkcyjnej plisy thermo. Ta roleta nie różni się znacząco od klasycznego modelu rolety plisowanej. To, co ją wyróżnia, to specjalna powłoka, która odbija promienie słoneczne, dzięki czemu chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. To jeszcze nie wszystko, co plisy thermo mają do zaoferowania. Plisy podczas chłodnych jesienno-zimowych miesięcy pozwalają zatrzymać ciepło wewnątrz pomieszczenia. Jak widać zmiana zwykłych rolet na plisy thermo pozwoli ci cieszyć się komfortowymi warunkami w swoim mieszkaniu niezależnie od pory roku.

Bezproblemowy i szybki montaż oraz prosta konserwacja

Wszystkie modele plisowanych rolet można w łatwy i szybki sposób instalować zarówno na haczyki na ramie otwieranego okna, jak i do listwy przyszybowej, dzięki czemu tkanina przylega do szyby, tym samym nie ograniczając miejsca ani na oknie, ani na parapecie. Plisy są doskonałym i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem szczególnie dla mieszkań znajdujących się na parterze, gdzie z powodzeniem można nimi zamienić wszystkie zazdrostki. Plisy wykonane są z trwałych i łatwych w czyszczeniu materiałów, a wyposażenie w system zatrzasków montażowych pozwala na wielokrotne zdejmowanie rolet np. podczas mycia. Poza tym szeroka dostępność tkanin o różnej gramaturze i przepuszczalności światła niemal we wszystkich kolorach sprawia, że plisy nieustannie cieszą się ogromną popularnością i doskonale pasują we wszystkich stylach wnętrzarskich.