Owady mieszkające w środowisku naturalnym w zasadzie nam nie przeszkadzają. Jeśli jednak dostaną się do wnętrza domu czy mieszkania, to mogą stać się prawdziwą udręką. Ten problem dotyczy zarówno domów położonych na terenach wiejskich, jak i tych w miastach, choć oczywiście nasila się on w miejscach, w których występuje więcej roślinności. Niepożądani goście mogą zakłócić nie tylko spokojny sen lub chwilę odpoczynku, ale nawet czas pracy czy zabawy. Poza tym ich występowanie w domu, w kawiarniach, hotelach czy w innych obiektach raczej nikomu nie odpowiada również z tego względu, że te niewielkie stworzenia są roznosicielami zarazków, a co za tym idzie - przyczyniają się do występowania poważnych chorób. Dlatego niedopuszczenie do tego, aby znalazły się w domowym zaciszu, okazuje się niezwykle ważne.

Moskitiery - nasz sposób na owady latające, pełzające i chodzące

Wlatujące czy nawet wchodzące przez okno lub drzwi balkonowe owady stanowią problem, który czasem wydaje się nie do pokonania. W rzeczywistości jednak pozbycie się go okazuje się bardzo proste. Rewelacyjnym rozwiązaniem są moskitiery, które można bez problemu nabyć na wymiar, co jest niezwykle istotne, ponieważ nawet mała szczelina jest w stanie przyczynić się do tego, że natrętne komary czy muchy znów maleńkim otworem wcisną się do środka i zakłócą nasz spokój. Dobrze dopasowany model perfekcyjnie przylega do ram okiennych i stanowi bezkonkurencyjną ochronę przed insektami. Co więcej, nie przedostaną się one ani przez wąskie szczeliny, ani przez siatkę, ponieważ jej oczka mierzą maksymalnie 1,3 milimetra lub - przez tak maleńki otwór nie ma szans przecisnąć się nawet najmniejszy komar.

Bezpieczeństwo dla zdrowia i sposób na spokojny sen

Komary dokuczają nam w największym stopniu, szczególnie latem i wczesną jesienią, jednak istnieje o wiele więcej insektów, dla których barierą na drodze do wnętrza są moskitiery, w tym aluminiowe moskitiery okienne. Poza komarami występuje zagrożenie w postaci much, os, pszczół, szerszeni, pająków i wielu innych insektów. Ich obecność w domu jest bardzo niepożądana, zwłaszcza w przypadku osób uczulonych na ukąszenia pszczół lub innych insektów. Nawet niewielki owad może stać się zagrożeniem dla śpiącego dziecka lub dla domowników, którzy cierpią na alergie.

Skuteczna osłona nawet przy otwartych oknach

Dobra moskitiera będzie dużo bardziej praktyczną osłoną otwartych okien, niż może się wydawać. Jest tak ze względu na to, że w stu procentach chroni ona nie tylko przed insektami, lecz także zapobiega dostawaniu się do wnętrza pyłków, który to problem pogłębia się w okresie wiosenno-letnim. Dlatego najlepszym sposobem na ochronę może okazać się właśnie szczelna, umieszczona na ramie okna czy drzwi balkonowych siatka, która zapobiegnie przedostawaniu się różnego rodzaju pyłków do wnętrza. Staje się to szczególnie istotne, jeśli wśród domowników znajduje się osoba cierpiąca na alergię. Warto więc zapobiec przedostawaniu się przynajmniej części alergenów.

Inwestycja, dzięki której pozbędziesz się problemu w postaci insektów na dobrze!

Trwała ochrona przed małymi nieproszonymi gośćmi to tylko jedna z niewielu zalet aluminiowych moskitier okiennych. Te funkcjonalne i wytrzymałe siatki rewelacyjnie chronią i równocześnie zapewniają dopływ świeżego powietrza. Co więcej, pozwalają zachować w mieszkaniu czystość, ponieważ dzięki nim nie ma potrzeby zakładania mało estetycznych i niesprawiających najlepszego wrażenia lepów, lamp czy pułapek, które przyczyniają się do wyrządzenia krzywd owadom. Nie ma potrzeby też stosowania środków chemicznych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Jedna siatka okienna może stać się inwestycją na wiele lat, co jednocześnie pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy, które musielibyśmy wydać na innego rodzaju produkty chroniące przed insektami.