Wśród osłon okiennych zdecydowanie wyróżniają się rolety w kasecie, które od kilku lat budzą niemałe zainteresowanie konsumentów, a ich popularność wciąż wzrasta. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ są nie tylko wyjątkowo funkcjonalne, ale także stanowią nieszablonowy dodatek wystroju wnętrz, dzięki któremu jego charakter zostaje diametralnie odmieniony. Za sprawą rolet dzień noc w kasecie płaskiej pokój, salon czy kuchnia prezentują się elegancko, a jednocześnie zyskują na przytulności. Te na pierwszy rzut oka skomplikowane systemy osłonowe są wykonane w bardzo prosty sposób. Składają się z naprzemiennie połączonych ze sobą pasów zaciemniających, które osłaniają szybę okienną, i transparentnych, które przepuszczają światło.

Przyciemniające i przezroczyste pasy rolet dzień noc - skuteczna ochrona przed napływem światła i wysoką temperaturą

Także sposób ich działania nie jest tak skomplikowany, jak się w pierwszej chwili wydaje. Jeśli mamy zamiar zaciemnić pomieszczenie całkowicie, pasy zaciemniające muszą w całości nachodzić na pasy przepuszczające światło. Jeżeli mamy zamiar uzyskać lekkie zaciemnienie, pasy powinny nachodzić na siebie tylko częściowo. A gdy chcemy całkowicie odsłonić roletę dzień noc, wystarczy podnieść ją całkowicie do góry, aby się zwinęła. Tym sposobem mamy pełną kontrolę nad panującym wewnątrz zaciemnieniem i możemy je dowolnie i bez problemu regulować. Taka opcja umożliwia nam także osłonięcie szyb przed niepowołanymi spojrzeniami sąsiadów z naprzeciwka czy przechodniów, co jest szczególnie istotne zwłaszcza wieczorem i nocą przy zapalonym świetle wewnętrznym, a także wówczas, gdy okna wychodzą na ruchliwą ulicą czy chodnik, którym przemieszcza się wiele osób.

Dwa rodzaje osłon okiennych dzień noc

Obok osłon wolnowiszących dostępne są rolety dzień noc w kasecie płaskiej, które nieco bardziej przylegają do szyby, a ich materiał jest zawsze równo napięty i ułożony, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że nierówne zwinięcie spowoduje uszkodzenie jakiegoś fragmentu boku. Obydwa modele stanowią jednak równie dobre zabezpieczenie przed nagrzewaniem się pomieszczenia, które staje się szczególnie uciążliwe w miesiącach letnich czy wczesnojesiennych, a także wówczas gdy okna wychodzą na południe lub gdy nie chroni je żaden cień padający z drzew czy z innych budynków.

Bardzo prosty montaż i banalnie łatwa obsługa

Roletki dzień noc, podobnie jak modele w kasecie, są bardzo proste w montażu, dzięki czemu bez pomocy fachowca można założyć je samemu. Jeśli jednak mamy problem z tego typu pracami, najlepiej poprosić o pomoc osobę, która nas w nich wyręczy, lub w ostateczności zwrócić się o pomoc do specjalisty. Te solidne i wytrzymałe osłony są proste w obsłudze, ponieważ wystarczy pociągnąć łańcuszek z odpowiedniej strony, aby opuścić je lub podnieść. Zaletą roletek dzień noc jest również to, że można też podnieść lub opuścić całkowicie, zyskując tym sposobem takie oświetlenie lub zaciemnienie, jakie nam odpowiada. Sama regulacja ogranicza się również do zwykłego ciągnięcia łańcuszka i nie wiąże się z żadną skomplikowaną czynnością.

Rolety dzień noc - sposób na dodanie wnętrzu niebanalnego charakteru

Rolety dzień noc można też opuścić do połowy, do trzech czwartych wysokości okna lub do innej wysokości. Ich całkowite uniesienie jest bardzo ważne zwłaszcza wówczas, jeśli mamy zamiar umyć okno. Jednak atrakcyjniej prezentują się, jeśli są opuszczone przynajmniej w minimalnym stopniu, ponieważ wówczas wnętrze prezentuje się o wiele korzystniej. Istotną zaletą tego okiennego systemu osłonowego jest także to, że występuje ono w bogatej palecie kolorystycznej, dlatego dobranie odpowiedniego koloru do wystroju pomieszczenia nie stanowi najmniejszego problemu. Na rynku dostępnych jest wiele rolet dzień noc na wymiar w kolorach stonowanych i neutralnych oraz w barwach intensywnych. To gwarantuje swobodny i prosty dobór takiego modelu, który będzie w pełni odpowiadał naszym gustom, a jednocześnie współgrał z barwą ram okiennych, kolorem ścian czy stylem wnętrza.