Rolety plisowane to nowoczesne i modne osłony okienne, które doskonale podkreślają elegancję wnętrza i pasują do okien o różnych wymiarach - nawet tych niestandardowych. Aby prezentowały się estetycznie, należy o nie prawidłowo dbać. Podpowiemy Ci zatem, jak to robić. Plisy zbierają kurz, dlatego wymagają regularnego czyszczenia. Materiał, z jakiego wykonana jest plisa, nie wchłania kurzu tak szybko, jak tradycyjna zasłona. Aby nie dopuścić do zaniedbania rolet, należy regularnie je czyścić. Można to wykonać bez dodatkowego nakładu finansowego - wystarczy delikatnie przetrzeć daną tkaninę ściereczką. Systematyczne czyszczenie sprawi, że rolety będą zachowywać naturalny kolor i strukturę przez długi okres.

Co robić w sytuacji, gdy na plisie pojawi się plama?

Plisy okienne produkuje się z materiału impregnowanego, który bez problemu można czyścić. Jednak czyszczenie musi się odbyć od razu, gdy tylko plama się pojawi na rolecie - czas odgrywa tutaj ogromną rolę. Nie wolno pozostawiać plamy na inny dzień, gdyż zaschnięta plama jest trudna do usunięcia, a czasem jest to zabieg niemożliwy już w warunkach domowych! Plisy okienne po demontażu należy prać ręcznie z użyciem delikatnego detergentu, który nie odkształca tkaniny. Rolet nie wolno pod żadnym pozorem czyścić szczotką czy zaginać. Wypraną i wyciśniętą roletę należy bardzo dobrze wysuszyć - poprzez założenie jej na okno. Czyszczenie i zakładanie plisy to zadanie niezwykle proste, które nie sprawi Ci żadnego problemu. Jeśli natomiast plama będzie silna, to najlepiej skorzystać z firmy, która czyści rolety.

Jak pielęgnować termoizolacyjne rolety plisowane?

Plisy, żaluzje i rolety plisowane termoizolacyjne na stałe zagościły w naszych domach. Zapewniają nam komfort oraz ochronę pomieszczenia przed nadmiernym nagrzaniem. Problem pojawia się w momencie, gdy należy je wyczyścić. Jednak nie musi tak być! Wystarczy mieć wiedzę o tym, jak to robić. Sposób czyszczenia rolet plisowanych termoizolacyjnych zależy od materiału, z jakiego są wykonane. Jednak niezależnie od rodzaju materiału, należy sprawdzić przed czyszczeniem, jaki jest to rodzaj zabrudzenia. Poza ściereczką warto, jest wyposażyć się w odpowiednią szczoteczkę do czyszczenia rolet. Natomiast jeśli już na pierwszy rzut oka widać, że z plamą może być problem, to warto wezwać specjalistyczną firmę. Nieumiejętne czyszczenie może spowodować zniszczenie tkaniny.

Funkcjonalność i nowoczesność termoizolacyjnych rolet plisowanych

Rolety termoizolacyjne to rozwiązanie, które jest funkcjonalne i jednocześnie podkreśla nowoczesność wnętrza. Można je wręcz dopasować do każdego pomieszczenia. Plisy jako jedne z niewielu rolet są bardzo łatwe w czyszczeniu. W większości jest to zabieg, który można wykonać samemu - chyba że plamę pozostawimy bez żadnej pomocy. Nawet jeśli rolety wydają się na pierwszy rzut oka czyste, to warto czasem zdemontować je i ściągnąć kurz, który na nich osiada. To zwiększa ich trwałość i wygląd. Przy bardzo silnych zabrudzeniach nasze chęci już nie są w stanie im pomóc. Warto wtedy zasięgnąć porady w pralni chemicznej. Nie kupiłeś jeszcze rolet? Nie wiesz, na jakie się zdecydować? Poznaj rolety od Rollcenter, które projektowane są na wymiar.

Czego uniknąć, aby nie zniszczyć rolet plisowanych?

Te osłony okienne wyglądają bardzo estetycznie pod warunkiem, że odpowiednio o nie zadbamy. Jeśli na plisach nie ma żadnej plamy, ich pranie nie jest konieczne. Wystarczy z pomocą odkurzacza specjalną końcówką ściągnąć nadmiar kurzu - jednak tę czynność trzeba wykonywać w sposób delikatny. Nie wolno prać rolet plisowanych w zbyt ciepłej wodzie ani używania żelazka. Jeśli rolety pokryte są impregnatem, to przez okres dwóch lat nie wolno ich czyścić, gdyż mają już zapewnioną odpowiednią ochronę przed osadzaniem się kurzu. W naszym sklepie kupisz plisy robione indywidualnie na wymiar, przeznaczone do samodzielnego montażu.