Drzwi balkonowe z racji dużej powierzchni, którą w całości wypełnia szyba, mogą być uciążliwe m.in. ze względu na dużą przepuszczalność światła. Jednak problem ten można w prosty sposób zminimalizować, wybierając odpowiednią roletę. Zastanawiasz się, jak osłonić okno i drzwi balkonowe? Poznaj nasze propozycje.

Wymagające drzwi balkonowe i tarasowe

Drzwi balkonowe i tarasowe prowadzą odpowiednio na balkon, taras lub wprost do ogrodu. Najczęściej mają dużą powierzchnię, a wraz z towarzyszącymi im oknami tworzą przeszkloną ścianę, przez którą wpada mnóstwo słońca i ciepła. Ma to swoje zalety – wnętrze salonu jest pięknie rozświetlone naturalnym światłem, a w chłodne dni przyjemnie ogrzane promieniami słońca. Jednak podczas upalnego lata lub w sytuacji, gdy pokój z balkonem jest naszą sypialnią i nie chcemy, aby budziły nas intensywne promienie porannego słońca, osłona okien i drzwi balkonowych może okazać się koniecznością. W tym przypadku świetnie sprawdzają się rolety, jako alternatywa dla tradycyjnych zasłon materiałowych. To rozwiązanie zarówno funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu, jak i bardzo estetyczne. Jednak jakie rolety na drzwi balkonowe warto wybrać?

Jaką roletę wybrać na drzwi balkonowe?

Roleta przeznaczona na drzwi balkonowe powinna skutecznie zatrzymywać nadmiar promieni słonecznych, a w upalne dni chronić przed zbyt dużym nagrzewaniem się pomieszczeń. Równie istotne są jej walory estetyczne. Duża roleta na sporych rozmiarów drzwi balkonowe będzie natychmiast zauważalna, warto zatem zadbać o to, aby dobrze się prezentowała i efektownie podkreślała styl całego wnętrza.

Jeśli drzwi i okno balkonowe są narażone na wyjątkowo intensywną ekspozycję słońca, które sprawia, że komfort użytkowania pomieszczenia znacznie się obniża, warto rozważyć rozwiązanie, jakim są rolety podgumowane zaciemniające. Rolety tego typu gwarantują 100% zaciemnienia i najskuteczniejszą ochronę przed światłem i ciepłem słonecznym. Rolety zaciemniające dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych oraz w wielu wzorach, typach i systemach mocowania. Możesz je znaleźć w naszej ofercie – z łatwością odnajdziemy rozwiązanie, które będzie ci odpowiadać i perfekcyjnie skomponuje się z aranżacją wnętrza.

Nasze propozycje na to, w jaki sposób osłonić drzwi balkonowe to:

  • Funkcjonalne rolety typu dzień i noc

Roleta dzień i noc składa się z dwóch rodzajów poziomych pasów – transparentnych i nieprzepuszczających promieni słonecznych. Rolety tego typu umożliwiają dzięki temu płynną regulację dostępu światła – kontrola nasłonecznienia wnętrza jest wyjątkowo szybka i prosta. Co więcej, rolety dzień i noc prezentują się bardzo efektownie. Często wybierane są nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność, ale i wysokie walory dekoracyjne. Roleta dzień i noc będzie doskonałą propozycją na drzwi balkonowe. Jeśli tylko oczekujemy swobody i płynności w regulacji natężenia światła słonecznego docierającego do pomieszczeń domu, warto rozważyć wybór właśnie tego rozwiązania.

  • Efektowne plisy

Rolety plisowane to jedna z popularniejszych opcji. Jeśli zastanawiamy się, jaką roletę wybrać na drzwi balkonowe, z pewnością warto rozważyć plisy, które pozwalają na swobodne przesłanianie dowolnej części okna (całości lub jedynie górnej, dolnej bądź środka). W przypadku dużych drzwi balkonowych i tarasowych będzie to z pewnością wygodne i praktyczne rozwiązanie. Roleta plisowana zapewni skuteczną ochronę przed słońcem i ewentualnymi spojrzeniami sąsiadów, umożliwiając jednocześnie swobodne sterowanie natężeniem światła wpadającego do pomieszczenia. Ponadto, taki typ rolet jest prosty i szybki w montażu, co z pewnością ma ogromne znaczenie w przypadku dużych powierzchni drzwi balkonowych i tarasowych. Plisy cieszą się dużą popularnością także ze względu na swój oryginalny, elegancki styl, który doskonale sprawdza się praktycznie w każdej aranżacji.