Menu
Your Cart

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Plisy

Plisy na wymiar – praktyczna i nowoczesna osłona dla Twojego okna

Plisy to efektowne i innowacyjne rozwiązanie służące do montażu w oknie. Pomagają one w ochronie pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem, a ponadto oferują dobre zaciemnienie, które pozwala na dłuższy odpoczynek w godzinach porannych, a nawet kiedy na zewnątrz jest jeszcze jasno. Instalacja w oknie plisów jest także idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które nie lubią tradycyjnych firan lub wystrój ich wnętrza jest zachowany w nowoczesnym stylu. Plisy doskonale wpasowują się bowiem w ten klimat i są doskonałym dopełnieniem wystroju minimalistycznych wnętrz.

Czym różnią się plisy od tradycyjnych rolet?

Plisy okienne, inaczej zwane także roletami plisowanymi, od tradycyjnych rolet różnią się zastosowanym mechanizmem oraz funkcjonalnością. Za pomocą plisów, w przeciwieństwie do zwykłych rolet, można bowiem przesłonić dowolną część okna. Znaczy to, że plisy pozwalają na zakrycie dolnej części okna, jego środka lub tylko górnej. Pozwala to nie tylko na ochronę pomieszczenia przed promieniami słonecznymi w dowolnej porze dnia i roku, ale także chroni prywatność lokatorów przed ciekawskimi spojrzeniami ludzi z zewnątrz. Plisy będą więc doskonałym wyborem do okien o dużej powierzchni (np. okien tarasowych i balkonowych), pozwolą bowiem na osłonięcie dolnej części okna przed wzrokiem obcych oraz sąsiadów jednocześnie pozostawiając odkrytą górną jego część, co nie ograniczy dostępu światła do wnętrza pokoju. Z tego samego powodu plisy świetnie sprawdzą się także do okien w mieszkaniach położonych na parterze.

Funkcjonalność i estetyka plisów

Plisy nie posiadają kasety, dzięki czemu sprawiają wrażenie lżejszych i bardziej estetycznych, w przeciwieństwie do zwykłych rolet. Listwy oraz prowadnice, w które są wyposażone, są także nieco cieńsze i mniej widoczne, co z pewnością docenią osoby preferujące estetyczne i minimalistyczne rozwiązania. Ich niewątpliwą zaletą jest także niewielkie zajmowanie powierzchni okna, plisy po całkowitym zwinięciu są bowiem praktycznie niewidoczne na oknie. Łatwo je się także demontuje, co sprzyja zachowaniu ich w czystości oraz ułatwia cały proces mycia samych okien.

Jakie wybrać plisy?

Rolety plisowane na wymiar mogą być zamontowane w każdym rodzaju okien, od okien o standardowych rozmiarach po okna dachowe oraz w oknach o każdym rozmiarze. Mogą być także spersonalizowane jeśli chodzi o rodzaj tkaniny, dzięki czemu każdy klient ma możliwość doboru koloru, faktury oraz właściwości termicznych danej tkaniny. Jeśli więc poszukujemy osłony okien do pomieszczenia, które nadmiernie się nagrzewa, warto zdecydować się na plisy na wymiar wykonane z tkaniny o właściwościach termicznych. Pozwoli to na zachowanie wnętrza pokoju we właściwej, dopasowanej do naszych preferencji, temperaturze.