Sypialnia to miejsce, do którego chętnie wracamy każdego dnia i w którym spędzamy najwięcej czasu, dlatego powinna być urządzona w taki sposób, by zapewnić nam komfortowy i efektowny wypoczynek, niezależnie od pory dnia. Aby Twoja strefa relaksu była miejscem idealnym, warto dobrać odpowiednie przesłony okienne, które zapewnią nie tylko prywatność, ale też pożądany stopień zaciemnienia, tym samym stworzą sprzyjające warunki do spania i będą stanowiły integralny i nietuzinkowy element dekoracyjny wnętrza. W naszej ofercie na rollcenter.pl znajdziesz wykonywane na wymiar modele rolet okiennych, które doskonale sprawdzą się w Twojej sypialni. Jeśli szukasz rolet zaciemniających przeznaczonych do samodzielnego montażu, które świetnie wkomponują się w niemal każdą aranżację, to sprawdź asortyment Rollcenter.pl.

Rozmiar rolet do sypialni ma znaczenie!

Dobrze dobrany rozmiar rolet do sypialni to absolutna podstawa, dlatego warto dokładnie wymierzyć okno, by przy montażu uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki. W sypialni najważniejszym aspektem jest ochrona wzroku przed światłem, a nawet najmniejsza szczelina może wpuszczać rażące promienie słoneczne, które nie pozwalają zasnąć i powodują dyskomfort. Z kolei zbyt duża roleta może nie tylko źle wyglądać, wyjątkowo nieestetycznie się rozkładać i ciężko zwijać, ale psuć całą aranżację pomieszczenia. Rolety w sypialni mają za zadanie regulację ilości wpadającego światła i ograniczanie widoczności z zewnątrz. W obu tych przypadkach kluczową rolę odgrywa transparentność wybranego materiału, dlatego nieprześwitujące rolety zaciemniające powleczone gumową warstwą doskonale osłonią wnętrze, blokując zarówno naturalne, jak i sztuczne światło uliczne, tym samym zapewniając maksymalne zaciemnienie sypialni.

Rodzaje rolet polecanych do sypialni

W wielu domach sypialnia jest miejscem, w którym odpoczywamy tylko w nocy, a w ciągu dnia pełni funkcję miejsca pracy, salonu lub miejsca dziecięcych zabaw. W takim wypadku doskonałym rozwiązaniem są rolety dzień i noc, które można montować we wszystkich pomieszczeniach, ponieważ doskonale rozpraszają promienie słoneczne. Z tymi roletami dzień noc zasłony i firany nie są już potrzebne. Wykonane są one z charakterystycznych, naprzemiennie ułożonych pasów tkanin kryjącej i transparentnej, które przesuwane względem siebie pozwalają uzyskać optymalny stopień zaciemnienia. Jeśli prowadzisz nieregularny tryb życia, a Twoja sypialnia usytuowana jest po wschodniej, południowej lub zachodniej stronie, warto przemyśleć praktyczny wariant, jakim są rolety termiczne. Tego typu rolety nie przepuszczają ciepła, dlatego zapewniają optymalną temperaturę nawet podczas upalnych dni. Są wykonane ze specjalistycznego, podgumowanego materiału, ze srebrną powłoką po zewnętrznej stronie, gwarantującego zatrzymywanie i odbijanie promieni słonecznych, które odpowiadają za nadmierne nagrzewanie pomieszczeń w słoneczną porę dnia. Po zastosowaniu rolet termicznych zapomnisz o wysokich temperaturach w mieszkaniu!

Jakie kolory rolet okiennych do sypialni wybrać?

Sypialnia to miejsce, w którym szukamy wyciszenia i odprężenia po aktywnym, często stresującym dniu, więc bez względu na model rolet, jaki wybierzesz, pamiętaj, że jasne kolory przepuszczają nawet 30% więcej światła niż ciemne, dlatego modele wykonane z półprzezroczystych tkanin, lepiej wybierać do salonu lub kuchni. W sypialni najlepiej sprawdzą się rolety okienne w stonowanych kolorach. Doskonałym rozwiązaniem będą rolety w ciemniejszych odcieniach, które pochłaniają światło, dlatego lepiej je zablokują niż jaśniejsze barwy. Z kolei przesłony w intensywnych kolorach, bogato zdobione fantazyjnymi wzorami, mogą rozpraszać wzrok i umysł, co może skutkować problemami z zaśnięciem. Dobrze jest kierować się zasadą, że do sypialni od strony północnej najlepiej wybrać modele w połowie transparentne, natomiast w przypadku, gdy okna wychodzą na południe, wybierz rolety z materiału odbijającego światło, dzięki czemu wnętrze się nie nagrzeje.