Rolety podgumowane to rozwiązanie, które zapewnia 100% zaciemnienia, które w wielu sytuacjach, czy pomieszczeniach jest po prostu niezbędne. Kiedy jednak tego typu osłona okna sprawdzi się najlepiej i kto powinien rozważyć zakup rolety wykonanej z tkaniny podgumowanej? Podpowiadamy.

Roleta podgumowana – co ją wyróżnia?

Rolety podgumowane to inaczej rolety zaciemniające z tkaniną podgumowaną. Kluczowe znaczenie ma tutaj właśnie owa tkanina, ponieważ sam mechanizm rolet nie różni się znacznie od tego, w jaki są wyposażone innego typu rolety, np. rolety dzień i noc. Podgumowana tkanina pozwala na pełne zaciemnienie pomieszczenia. To skuteczna i niezawodna ochrona przed światłem słonecznym, a także sposób, aby uniknąć nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń w ciepłe, słoneczne dni.

Co istotne, podgumowane rolety pozwalają na utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczeń także podczas chłodniejszych pór roku. Materiał, z jakiego wykonana jest roleta, skutecznie zatrzymuje nie tylko ciepło docierające do pomieszczeń z zewnątrz, ale również pomaga utrzymać komfort cieplny w zimowe dni, zapobiegając „uciekaniu” ciepła przez okna.

Gdzie rolety podgumowane będą najlepszym rozwiązaniem?

Czy warto montować rolety podgumowane? Zdecydowanie tak, zwłaszcza jeśli zamierzamy wyposażyć w rolety okna w pomieszczeniach mocno nasłonecznionych. Ponadto, na korzyść rolet podgumowanych przemawia fakt, że stanowią one propozycję możliwą w montażu na każdym oknie, także dachowym, czy balkonowym. Rolety tego typu wykonuje się na wymiar, zatem ich dopasowanie, także do okien niestandardowych, np. w biurowcach, nie stanowi żadnego problemu.

Rolety podgumowane, które w pełni chronią przed promieniami słonecznymi, sprawdzą się w pomieszczeniach, w których zależy nam na skutecznej ochronie przed światłem. Jest to zatem znakomita propozycja do:

  • sypialni – jeśli nie chcemy, aby budziły nas poranne, intensywne promienie słoneczne,

  • pokoju dziecięcego – aby słońce nie zakłócało snu dzieci,

  • gabinetu lub biura – jeśli światło słoneczne wywołuje dyskomfort i przeszkadza nam w pracy,

  • sal konferencyjnych i szkoleniowych – w których pełne zaciemnienie pomieszczenia jest niezbędne do realizacji projekcji, czy prezentacji multimedialnych (na ten temat pisaliśmy m.in. w artykule Rolety w biurze. Podpowiadamy, jak zasłonić okna w biurze?)

  • pomieszczeń na poddaszu – okna dachowe to najmocniej nasłonecznione okna, dlatego w tym wypadku sprawdzi się, np. model w kasecie z bocznymi prowadnicami.

Kluczowe zalety rolet podgumowanych

Korzyści płynące z montażu rolet podgumowanych są nie do przecenienia. Szybko przekonają się o tym wszyscy ci, którzy do tej pory odczuwali dyskomfort związany z nadmiernym nasłonecznieniem sypialni, czy pokoju, w którym pracują. Rolety podgumowane to przede wszystkim gwarancja 100% zaciemnienia pomieszczenia oraz skuteczna ochrona przed jego nadmiernym nagrzewaniem się latem i możliwość utrzymania komfortu cieplnego wewnątrz pomieszczeń zimą. Pełna, a zarazem wygodna kontrola dopływu światła, a także właściwości termoizolacyjne rolet podgumowanych to kluczowe zalety rozwiązania. Jakie jeszcze fakty przemawiają na korzyść rolet podgumowanych?

Rolety podgumowane występują w wielu wariantach kolorystycznych i naprawdę elegancko się prezentują. Tak duży wybór i estetyka rolet sprawiają, że łatwo je dopasować do każdego wnętrza, stylu i aranżacji. Rolety tego typu to funkcjonalność, która świetnie sprawdza się jako oryginalna dekoracja – okna i całego wnętrza.

Na koniec z pewnością warto podkreślić, iż rolety podgumowane dostępne są w atrakcyjnych cenach, a ich wykonanie i zastosowane rozwiązania (mechanizm, solidne podgumowane tkaniny) pozwala na użytkowanie rolet z powodzeniem przez długi czas. To rozwiązanie na lata, o ile zdecydujemy się na rozwiązania oferowane przez renomowanych, sprawdzonych producentów. Taka inwestycja z pewnością będzie opłacalna.