Myśl o nadchodzących afrykańskich upałach i nieustannie grzejącym słońcu spędza Ci sen z powiek? Nie Ty jeden zastanawiasz się, jaki będzie najlepszy sposób, by obniżyć temperaturę w domu tak, by czuć się w nim przyjemnie i komfortowo zarówno w dzień, jak i w nocy. Niektórzy stawiają na klasyczne i wielokrotnie już sprawdzone wiatraki i sufitowe wentylatory, które są pewnym rozwiązaniem problemu, tak samo, jak modna, wygodna i przyjemna klimatyzacja. Inni sięgają po ogólnodostępne rolety termiczne, które często obok praktycznej funkcji zaciemniającej stanowią piękną dekorację wystroju salonu, sypialni czy pokoju dziecka. Na co ty się zdecydujesz? Co lepiej wybrać: klimatyzację, czy rolety termoizolacyjne?

Czy warto montować klimatyzację w domu?

Coraz niższa cena dostępnych na rynku klimatyzatorów sprawia, że dziś prawie każdy może pozwolić sobie na montaż klimatyzacji w domu. Podstawową zaletą klimatyzacji jest zapewnienie komfortu termicznego nie tylko latem, ale i zimą. Optymalna temperatura, jaką są w stanie zapewnić klimatyzatory, jest niezbędna zarówno do pracy, jak i podczas wypoczynku. Jednak montaż klimatyzacji nie należy do najłatwiejszych i najtańszych, poza tym wiąże się z kuciem ścian, czyli z poważnym remontem. Oprócz tego, do instalacji klimatyzacji wymagane są zgody spółdzielni w przypadku mieszkań w blokach, a także odpowiednie zgody budowlane, w zależności od rozmiarów planowanych przeróbek. Trzeba liczyć się również z hałasem, ponieważ urządzenie generuje dość głośny szum, a także z większymi rachunkami za prąd, częstym czyszczeniem i serwisowaniem klimatyzatora. Do tego dochodzą częste infekcje górnych dróg oddechowych, związane z różnicą temperatur.

Czym zastąpić klimatyzację?

Aby zapewnić alternatywę dla klimatyzacji, warto przemyśleć zakup podgumowanych rolet termicznych, które zapewniają skuteczną osłonę przed słońcem i pozwalają obniżyć temperaturę w mieszkaniu o kilka stopni, nie zużywając przy tym ani jednego wata energii. Rolety termoizolacyjne, które znajdziesz w szerokiej ofercie naszego sklepu rollcenter.pl, wykonane są ze specjalnych tkanin, które znacząco ograniczają stopień nagrzewania się pomieszczenia. Nasze termorolety świetnie sprawdzą się w mieszkaniach, w których okna wychodzą na południową i zachodnią stronę, oraz w pomieszczeniach usytuowanych od wschodu. Oferujemy szeroką gamę kolorystyczną rolet do samodzielnego montażu, które z powodzeniem dopasujesz do każdego pomieszczenia. Wykonujemy rolety na wymiar, dzięki czemu dostosujesz je również do okien o tradycyjnym kształcie i wielkości.

Rolety doskonale dostosowane do Twoich potrzeb

Jeśli lubisz spać w absolutnej ciemności i szukasz sposobu na całkowite zaciemnienie np. sypialni, doskonałą alternatywą dla ciężkich i grubych zasłon, są podgumowane rolety zaciemniające, które w odczuwalny sposób ograniczają stopień, w jakim nagrzewa się dane pomieszczenie. W dzień doskonale chronią przed promieniowaniem słonecznym, natomiast nocą przed światłem latarni czy księżyca. Podgumowane termorolety wykonane są najczęściej z poliestru o bardzo gęstym splocie, który ogranicza przenikanie światła z zewnątrz do minimum, a podgumowanie wpływa na trwałość materiału oraz zwiększa zaciemnienie termorolety. zarówno do dużych i standardowych, jak i nieco mniejszych okien polecamy mini rolety thermo. Ten wąski model świetnie sprawdzi się w kuchni, łazience czy przedpokoju, a jego budowa nie różni się niczym od standardowych termorolet zaciemniających.

Rolety termoizolacyjne, które sam zainstalujesz

Jedną z wielu zalet naszych rolet izolacyjnych, oprócz tego, że zapewniają komfort termiczny i zupełnie nie przepuszczają światła, jest niezwykle łatwy i szybki sposób montażu, który zajmie Ci najwyżej kilka minut. Zarówno podgumowaną roletę zaciemniającą, jak i mini roletę thermo bez problemu umieścisz bezpośrednio na ramie okiennej za pomocą specjalnych haczyków montowanych do okna. Termoroleta zbudowana jest z rolki, na którą nawinięty jest materiał. W jego dolnej części znajduje się rurka obciążająca tkaninę, a prowadzenie żyłkowe odpowiada za prawidłowe ułożenie rolety i umieszczenie jej jak najbliżej okna, także wtedy, gdy jest uchylone. Z kolei za pomocą łańcuszka zatrzymasz termoroletę w dogodnym ułożeniu i wpuścisz do pomieszczenia odpowiednią ilość światła. Warto pamiętać, że oferowane przez Rollcenter rolety są przeznaczone do samodzielnego montażu.