Nie tylko proste okna, ale także te dachowe wymagają solidnych, wytrzymałych i funkcjonalnych osłon, tym bardziej że są one o wiele bardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych niż okna ułożone prostopadle do podłoża. Idealnym i stosowanym niezwykle często rozwiązaniem są popularne rolety na okna dachowe, które cechują się nie tylko funkcjonalnością, ale także elegancją, dzięki czemu pełnią funkcję praktyczną, a jednocześnie dekoracyjną. Jest to niezwykle istotne, jeśli marzymy o urządzeniu takiego poddasza, w którym będziemy czuli się w pełni komfortowo i które nie będzie negatywnie oddziaływało na nasze samopoczucie ani też w niekorzystny sposób wpływało na nasz sen, odpoczynek czy wykonywanie codziennych czynności.

Modne osłony okienne - nieszablonowa ochrona i dekoracja okien dachowych

Dobrej jakości osłony, w tym między innymi plisy melange do okna dachowego, które zabezpieczają pomieszczenie przed napływem gorącego powietrza poprzez dokładne osłonięcie szyby. To działanie chroni także przed obniżaniem się we wnętrzu temperatury, co może nastąpić zwłaszcza podczas wiatru, sypiącego śniegu, czy niskich temperatur na zewnątrz. Co więcej, idealnie przylegające do szyby systemy zabezpieczające chronią także przed napływem światła słonecznego czy blasku księżyca. Tak praktyczna ochrona jest konieczna szczególnie na poddaszu, a jednocześnie może stać się elegancką dekoracją okienną. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na przykład na plisy melange do okna dachowego, które mają widoczną strukturę przeplatających się ciemniejszych i jaśniejszych nitek. Takie rozwiązanie daje nietuzinkowy efekt i diametralnie zmienia charakter wnętrza.

Rolety plisowane - sposób na piękne poddasze

Zalet termicznych rolet plisowanych dachowych jest wiele, dlatego przypadną one do gustu niejednej osobie. Obok połączeń odcieni szarości, pomarańczu, beżu czy brązu występują także duety odcieni granatu, błękitu, czerwieni, cegły, jasnego różu, zieleni, orzecha, ciemnego brązu, sosny, antracytu, srebra, złotego dębu czy limonki. Równie interesującym wyjściem może okazać się wybór dachowych termicznych plis melange, dzięki którym regulacja ilości wpadającego do wnętrza światła jest niezwykle prosta i pozwala szybko i sprawnie dostosować zaciemnienie do indywidualnych potrzeb. Ich ogromną zaletą jest także sposób zwijania oraz rozwijania, ponieważ przy tej pierwszej czynności materiał zwija się niczym harmonijka, a podczas drugiej rozwija w identyczny sposób, co daje niezwykły efekt wizualny.

Materiały, które odbijają promienie słoneczne

Istotną zaletą tego rodzaju modeli jest użycie do ich wykonania solidnych materiałów, dzięki czemu bardzo łatwo utrzymać je w czystości, co oznacza, że nawet po długim czasie użytkowania będą wyglądać jak nowe i wciąż będą nadawać pomieszczeniu przytulny lub - zależnie od sposobu aranżacji - elegancki wygląd. Poza tym modelem warto wziąć pod uwagę także termiczne rolety plisowane dachowe, identycznie jak pozostałe idealnie dopasowane do wymiaru okna. Ten model cieszy się ogromnym zainteresowaniem między innymi z uwagi na swoje właściwości termiczne. A wszystko za sprawą innowacyjnego rodzaju tkaniny, która odbija promienie słoneczne, nie dopuszczając do nagrzewania się szyby i pomieszczenia, a jednocześnie nie chłonąc ciepła.

Plisy melange thermo lub duo thermo - idealne na większe i mniejsze poddasze

Podobne właściwości zapewniają dachowe termiczne plisy melange na wymiar - w formie harmonijki, które prezentują się niezwykle designersko i stają się podstawą do urządzenia eleganckiego pokoju, kuchni czy też pomieszczeń hotelowych, sanatoryjnych lub firmowych. Dzięki dachowym termicznym plisom melange pomieszczenie zdecydowanie zyskuje na korzyść, tym bardziej że występują one w niezwykle bogatej palecie kolorystycznej, w której oprócz tkanin utrzymanych w spokojnych i neutralnych barwach dostępne są też materiały w kolorach intensywnych. Także plisowane osłony duo thermo są dostępne w wielu różnych odsłonach kolorystycznych, dlatego dobranie ich do wystroju wnętrza nie sprawi najmniejszego problemu. Ich nieszablonowy styl może przyczynić się do dodania pomieszczeniu więcej przytulności czy też elegancji oraz do tego, że będzie ono pięknie prezentować się nie tylko nocą, ale także w ciągu dnia.