Plisy czy rolety? Co wybrać? Plisy lub rolety to niezbędny element każdego domu czy mieszkania. Wielość rozmaitych rozwiązań wcale nie ułatwia klientom wyboru tym bardziej, że dostępne na rynku opcje dostatecznie spełniają swe funkcje. Plisy stały się w ostatnim czasie bardzo modne i chętnie nabywane, ze względu na ich niewiarygodną funkcjonalność oraz unikalny wygląd. Jako nowość w okiennej branży, zyskują coraz szersze zainteresowanie. Wysoka jakość i estetyka Plisy charakteryzują się różnorodnością zalet. Są one przede wszystkim bardzo funkcjonalne, ale także niezwykle estetyczne. Ładnie prezentują się w każdym oknie, bez względu na ich rodzaj czy elewację budynku. Poza tym, dostępne są w szerokiej gamie kolorów, które z łatwością można dopasować do wystroju oraz dekoracji wnętrza. Ich gustowny i zarazem elegancki charakter przyciąga wzrok i skłania do zakupu tym bardziej, że plisy okienne oferują niemal nieskończone możliwości aranżacyjne. Poprzez ich nowoczesną strukturę oraz materiał, same w sobie staną się stosowną dekoracją i wyszukanym ozdobnikiem.

Łatwy montaż i funkcjonalność Możliwość dowolnego dostosowywania to bardzo istotna cecha plis. W zależności od potrzeby użytkownika, mamy szansę zakrycia całości powierzchni okna lub tylko wybranej jego części. To także doskonały sposób ochrony przed nierównomiernie padającymi promieniami słonecznymi oraz wzorkiem sąsiadów. Z tego właśnie względu idealnie spełniają funkcję tzw. „zazdrostek”, które tradycyjnie miały swoje zastosowanie głównie w mieszkaniach parterowych, domach wolnostojących, szczególnie w kuchniach oraz łazienkach. Na uwagę zasługuje także ich bezproblemowy montaż. W standardowej opcji instalowania, nie będą odstawać od okna, stąd nie przeszkodzą podczas ich użytkowania. Naturalny charakter Plisy w kolorze jasnym wiarygodnie oddają naturalny odcień światła i poziom nasłonecznienia występującego na zewnątrz. Są bardzo pożądane i doceniane głównie przez tych klientów ceniących sobie np. pobudkę przy promieniach słonecznych, które jednocześnie dzięki plisom można dowolnie ukierunkować.

Utrzymanie w czystości Dodatkową zaletą jest łatwość czyszczenia plis. W przypadku rolet oraz żaluzji jest to bardzo utrudnione. Plisy nie opierają się efektowi schludnej czystości, który można łatwo osiągnąć. Jest to również bardzo bezpieczne rozwiązanie, ze względu na brak luźnych sznurków, które jak w przypadku tradycyjnych żaluzji czy rolet są niezbędne do ich obsługi. Nie ma więc ryzyka zaplątania się w te elementy, stąd są bezpieczne dla dzieci.

Dekoracyjność To, co zdaje się być najistotniejsze dla wielu klientów, to poziom dekoracyjności plis, który jest bardzo wysoki i zadowalający. Plisy idealnie dopasowują się do wszystkich pomieszczeń, bez względu na ich rodzaj. Dodatkowo oferowane są w bardzo szerokiej różnorodności kolorów, wzorów czy faktur. Zapraszamy także na naszą stronę https://rollcenter.pl/, gdzie zakupią Państwo plisy w każdym kolorze oraz oczekiwanych wzorach i funkcjonalności.