Pragniesz błyskawicznie i samodzielnie zaciemnić pomieszczenie? W takim razie wybierz rolety bezinwazyjne, czyli takie, które nie wymagają wiercenia ani trwałego montażu, a przy tym są wytrzymałe i prezentują się wyjątkowo stylowo. Poznaj rozwiązania, których zawieszenie zajmuje dosłownie kilka minut i nie stanowi żadnego problemu.

Rolety materiałowe typu MINI

Rolety materiałowe MINI nie wymagają instalacji kaset, są banalne w obsłudze i wyglądają bardzo dobrze w pomieszczeniach domowych i biurowych. W sklepach internetowych oraz stacjonarnych bez problemu znajdziesz zarówno rozmiary dopasowane do najpopularniejszych okien na rynku, jak i zamówisz konkretne zacienienie pod wymiar. W zależności od konkretnej oferty otrzymasz roletę z podstawowej lub rozszerzonej palety barw oraz wzorów.

Wybór rolet materiałowych typu MINI pozwala cieszyć się maksymalną spójnością z kolorystyką (ścian oraz okien) i wystrojem pomieszczenia. Możesz wybierać barwę systemu, a także stronę sterowania. W zasadzie wszystko zależy od Ciebie. Zupełnie tak jak sam montaż, ponieważ przytwierdzanie do skrzydła nie wymaga wiercenia czy używania specjalistycznych narzędzi. Jednolite, klasyczne zacienienie całego okna jest standardowym, ale wciąż chętnie wybieranym rozwiązaniem.

Bezinwazyjne rolety dzień i noc

Podobnie jak przy klasycznych roletach materiałowych, również w przypadku modeli typu „dzień i noc” można zamówić specjalne egzemplarze niewymagające trwałego montażu do ściany ani wiercenia w oknie. Ponieważ każdy z nas chce regulować stopień oświetlenia pomieszczenia zgodnie z indywidualnymi upodobaniami i potrzebami, kontrola nad zacienieniem jest większa niż w konkurencyjnych rozwiązaniach. Rolety dzień i noc, także te montowane bez wiercenia, są niezwykle proste w obsłudze i słusznie kojarzy się je z najwyższym poziomem estetyki. Dostępne w rozmaitych kolorach i wariantach stylistycznych, zaskarbiają sobie coraz większą popularność wśród polskich klientów.

Doceniane, kupowane, łatwo montowane – rolety plisowane

W naszym zestawieniu bezinwazyjnych form zacienienia nie mogło zabraknąć rolet plisowanych, które wiesza się w niezwykle prosty, przystępny sposób. Wystarczy zamontować ją pomiędzy górną a dolną listwą przy szybie. Służą do tego specjalne haki, zaczepy, do których nie potrzebujesz profesjonalnych narzędzi. Co więcej, lekka konstrukcja jest banalna, jeśli chodzi o wieszanie w dowolnym fragmencie okna. W zależności od stopnia nasłonecznienia wnętrza możesz zdecydować, na ile je zacieniasz i chronisz przed wzrokiem ewentualnych przechodniów.

Na rynku znajdziesz rolety plisowane w nawet najbardziej fantazyjnych kolorach, dzięki czemu łatwo je ściśle połączyć z wystrojem wnętrza, a przy tym skorzystać z efektu świeżości. Plisowane modele wciąż stanowią bowiem swoiste novum. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór materiału, który przepuszcza większą ilość światła, dzięki czemu rozjaśniasz pomieszczenie bez rezygnowania z intymności i prywatności.

Inne rodzaje bezinwazyjnego zacienienia

Producenci z naszej branży dawno zrozumieli, że klienci oczekują możliwości zakupu bezinwazyjnych, prostych w montażu rolet. Oprócz wcześniej wymienionych rolet materiałowych „mini”, „dzień i noc” oraz plisowanych warto wspomnieć o niektórych wariantach bambusowych. Dokonując wyboru, weź pod uwagę sposób montażu, ale pamiętaj też o innych ważnych czynnikach, jak rozmiar, gramatura i kolor materiału, wytrzymałość, gwarancja czy cena. Życzymy udanych zakupów!