Rolety to idealne rozwiązanie do biura. Prezentują się nowocześnie, są funkcjonalne i zdecydowanie bardziej praktyczne w porównaniu z firanami, czy zasłonami. Jednak jakie rolety najlepiej sprawdzą się w przestrzeni biurowej? Jakie wybrać do mniejszego pomieszczenia, a jakie do sali konferencyjnej? Jak dobrać rolety do konkretnej aranżacji biurowej? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Jak zasłonić okna w biurze? Rolety będą idealne

Dlaczego rolety w biurze to rozwiązanie, po które sięgamy najczęściej? Powodów jest co najmniej kilka. Zacznijmy od tego, że każde biuro, a dokładnie jego okna, wymagają osłony – czy to przed nadmiarem światła słonecznego, czy też przed spojrzeniami przechodniów na ulicy. W ten sposób zapewniamy pracownikom biura komfortowe warunki pracy. Rolety w tym przypadku sprawdzają się najlepiej, ponieważ zapewniają swobodną, płynną (zwłaszcza w sytuacji, gdy zdecydujemy się na rolety typu dzień i noc) regulację dostępu światła do pomieszczenia. Warto w tym miejscu podkreślić, że każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom odpowiednie oświetlenie naturalne oraz sztuczne, a także właściwą ochronę przed jego nadmiarem.

Odpowiednio dobrane rolety pozwolą także lepiej kontrolować temperaturę w pomieszczeniach biura. Pisaliśmy o tym m.in. w artykule Rolety termiczne - jak ochronić dom przed upałem? Wspomniane rolety termiczne nie tylko osłaniają pomieszczenie przed promieniami słonecznymi, zapobiegając jego nadmiernemu nagrzewaniu, ale także gwarantują wsparcie w utrzymaniu stałej temperatury wewnątrz budynku latem i zimą.

Wreszcie powodem, dla którego warto okna biura osłonic roletami, jest ich estetyka. Nowoczesne, uniwersalne w zakresie kolorystyki i wzornictwa rolety idealnie wpiszą się w dowolny styl i aranżację pomieszczeń biurowych. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie. Dodatkowo jest to opcja idealnie sprawdzająca się w każdym firmowym pomieszczeniu – w recepcji, pokojach biurowych, a także sali szkoleniowej i konferencyjnej. Szczególnie w tym przypadku sięgając po rolety zaciemniające, w ciągu chwili stworzymy warunki idealne do przeprowadzenia prezentacji multimedialnej.

Jasne i ciemne biuro – wybierz odpowiednie rolety

Aby rolety perfekcyjnie spełniały swoją funkcję, zarówno praktyczną, jak i estetyczną, warto sięgnąć po właściwe rozwiązanie, dobierając styl i kolorystykę rolet do wymagań danego wnętrza.

W przypadku jasnego oraz mocno nasłonecznionego biura sprawdzą się rolety w ciemnych kolorach oraz rolety zaciemniające, a zatem dostarczające efektu pełnej ochrony przed światłem. Całkowite zaciemnienie może zostać także wykorzystane podczas pokazu slajdów, czy w trakcie prezentacji.

Z kolei, jeśli nasze biuro jest ciemne, słabo nasłonecznione lub utrzymane w ciemnej tonacji kolorystycznej, warto w takiej sytuacji postawić np. na rolety typu dzień i noc, które pozwalają na płynną regulację dostępu światła słonecznego do pomieszczenia. Dodatkowo specyficzna budowa rolety składającej się naprzemiennie z transparentnych i nieprzepuszczających światła pasów, idealnie podkreśli charakter nowoczesnego biura oraz znajdzie zastosowanie w biurach typu open space. Inną propozycją dla ciemnego biura będą rolety gładkie lub plisowane, jednak utrzymane w jaśniejszej kolorystyce.

Dla pełni sukcesu warto pamiętać nie tylko o funkcjonalności, ale także aspekcie dekoracyjnym. Rolety mogą stanowić oryginalną ozdobę biura i dostarczać wielu możliwości aranżacyjnych. Wystarczy odpowiednio dopasować kolorystykę rolet, aby uzyskać pożądany efekt, np. biel i czerń, aby stworzy nam aranżację, idealnie podkreślającą nowoczesny charakter biura, z kolei odcienie szarości subtelnie nawiążą do stylu skandynawskiego. Rolety warto stosować nie tylko, jako osłony okien, ale także element dzielący poszczególne, przeszkolone przestrzenie, dzięki czemu będzie można zasłonić transparentne ściany.