Rolety w kasecie – dlaczego warto?

Rolety to pozornie łatwy w wyborze element wystroju naszego wnętrza. Okazuje się jednak, że trzeba się wyposażyć w wiele informacji na temat rolet, aby dokonać satysfakcjonującego nas zakupu. Trzeba rozważyć wszystkie ich cechy, aby mogły być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Warto przy tym skorzystać z pomocy doświadczonych sprzedawców, którzy zajmują się tym na co dzień i polecą nam najlepszy rodzaj tkaniny, mechanizm, a także zastosowanie rolety.

Czym są rolety w kasecie?

Rolety w kasecie to jedne z popularniejszych rolet oferowanych obecnie na rynku. Rzadko kiedy są dostępne w supermarketach, a jeśli już, to musimy się liczyć z gorszą ich jakością. Rolety w kasecie najlepiej kupować na zamówienie w sprawdzonym sklepie z roletami, gdzie sprzedawca doradzi, a nawet pomoże w montażu, choć ten należy raczej do prostych czynności. Na pewno każdy użytkownik poradzi sobie z ich instalacją. Rolety w kasecie posiadają dwie prowadnice, które zakrywają obrzeża materiału. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim prowadnice zabezpieczają krawędzie materiału przed zniszczeniem. Łatwo można to zaobserwować kiedy nabędziemy kiepskiej jakości, zwykle bardzo tanie rolety bez prowadnic. Nie tylko zaczną się nam krzywo nawijać, ale dodatkowo materiał na krawędziach będzie się mocno niszczył, siepał, co utrudni nam komfortowe korzystanie z rolety. Prowadnice zabezpieczają także roletę przed wiatrem wiejącym z uchylonego bądź otwartego okna. Wówczas materiał zaczyna trzepotać i obijać się o szybę okienną niejednokrotnie strącając przedmioty stojące na parapecie. To bardzo irytuje, ale także powoduje trochę szkód. Prowadnice bardzo dokładnie trzymają roletę unieruchomioną, która może bezpiecznie przylegać do szyby.

Kolor rolety

Kolory rolet to prawdziwe pole do popisu dla estetów i miłośników aranżacji wnętrz. Wielu klientom może to przysparzać pewien problem w wyborze, aczkolwiek dzięki takiej różnorodności łatwiej jest dopasować odpowiedni kolor rolety do mebli czy ścian, jakie mamy w pomieszczeniu. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o estetykę, ale także o funkcjonalność rolety. Rolety w kasecie czy rolety dzień i noc, a także całą inną masę rolet kupujemy przecież głównie ze względu na ich praktyczny charakter. Rolety powinny nas bowiem chronić od nadmiernego słońca, a także odgradzać od świata zewnętrznego, byśmy mogli się cieszyć upragnioną intymnością. Niektórzy borykają się także ze zbyt intensywnie świecącymi lampami na zewnątrz. Latarnie mogą nam przeszkadzać zasnąć i nadmiernie rozświetlają pomieszczenie. Jaki kolor materiału rolet będzie wówczas dla nas najodpowiedniejszy? Jeśli zamierzamy chronić się przed promieniami słonecznymi, które nagrzewają nasze wnętrza powinniśmy wybrać raczej jasny kolor materiału. Niestety nie będą nas wówczas zbyt mocno odgradzać od złośliwego światła elektrycznego pochodzącego z latarni. Jest na to jednak pewne rozwiązanie. Mianowice warto wybrać roletę o grubszym materiale, choć wciąż w jasnych barwach. Gdy pragniemy odgrodzić się od światła ulicznych lamp, choćby dlatego, że na przykład mieszkamy na niskich kondygnacjach, to polecamy kupować ciemniejsze kolory rolet. To właśnie one skutecznie będą zapobiegać przedostawaniu się sztucznego światła do naszego domu. Niestety, mają one pewien minus. Szybciej nagrzewają pomieszczenia, ponieważ ciemne kolory mocniej absorbują promienie słoneczne. Tego rodzaju rolety z pewnością sprawdzą się jednak w zimowe pory, kiedy warto dogrzewać się naturalnym, słonecznym światłem, jakiego jest wówczas jak na lekarstwo. Montaż rolet kasetowych [gallery ids="109,108,107,106"] Rolety w kasecie maja bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest bezinwazyjny i niezwykle łatwy montaż. Zawsze polecamy jednak pomoc specjalistów, ale nie wszyscy chwalą sobie takie rozwiązanie. Jeśli jednak kupujemy rolety do wszystkich pomieszczeń naszego domu, ich montaż może być nawet wliczony w cenę, gdy zwrócimy się do poważnej firmy dbającej o klienta. Montaż bezinwazyjny to doskonały sposób na szybkie i bezproblemowe zamontowanie rolet. Jest to metoda szczególnie chętnie stosowana przez osoby wynajmujące mieszkania. Właściciele niejednokrotnie nie życzą sobie wiercenia w konstrukcji okiennej, ponieważ pozostają wówczas nieestetyczne dziury. W większości przypadków naruszenie ramy okiennej może poskutkować utratą gwarancji na okna. Rolety w kasecie montujemy bezpośrednio do ramy okiennej za pomocą specjalnych metod. Taka czynność zajmuje zaledwie 5-10 minut i każdy będzie potrafił tego dokonać.

Rolet kasetowe – inne zalety

O wielu zaletach wspomnieliśmy już wcześniej, ale warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka dodatkowych plusów takiego rozwiązania. Prowadnice rolety kasetowej wykonane są zwykle z PCV albo z aluminium, dlatego niezmiernie łatwo jest je utrzymać w czystości. Wystarczy zaledwie przecierać je wilgotną szmatką bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Co ważne, rolety kasetowe stają się niemal integralną częścią okna. Nie rzucają się w oczy i nie zaburzają estetycznego wyglądu przestrzeni, a wręcz przeciwnie, jeszcze ją upiększają. Cały mechanizm ukryty jest w prowadnicy, dzięki czemu również się nie zacina. Jest także bezpieczny dla dzieci. Rolety w kasecie obsługiwane są za pomocą łańcuszka, czyli dość standardowo. Materiał można zatrzymać w dowolnym momencie, dzięki czemu wpuszczamy do wnętrza dokładnie tyle światła, ile potrzebujemy. Zwykle mają mechanizm samohamujący, co daje nam maksimum wygody. Rolety w kasecie to więc bardzo przyjazne rozwiązanie mające całą gamę zalet. O czym pisaliśmy już wcześniej - https://rollcenter.pl/blog/rolety-w-kasecie-z-plaskimi-prowadnicami-vegas-classic/ Przy okazji, rolety w prowadnicach są bardzo powszechne i można je spotkać w wielu polskich domach. Nie należą do drogich osłon okiennych, choć biorąc pod uwagę ich wieloletni funkcjonalizm, warto kupować te, które nie zniszczą się zbyt szybko. Pamiętajmy, że rolety wyższej klasy nie będą sprawiały wiele problemów w użytkowaniu, a co najważniejsze, będą bezusterkowe. Uniwersalnie dobrane kolory materiału sprawią, że mimo zmiany aranżacji wnętrza rolety wciąż okażą się dobrym wyborem.