Ochrona własnej prywatności dla wielu osób jest niezwykle ważna, dlatego warto pomyśleć o niej także podczas aranżacji mieszkania lub domu. Bez względu na to, czy mieszkanie znajduje się na parterze, czy na wyższej kondygnacji, do naszych okien mogą zaglądać osoby niepowołane, jednocześnie powodując, że nie czujemy się wystarczająco komfortowo we wnętrzu własnego domu. Sytuacja jest jeszcze gorsza, jeśli okna wychodzą na ruchliwy chodnik, którym w ciągu dnia, a nawet nocą, przemieszcza się bardzo dużo osób. W takim wypadku najlepiej zdecydować się na solidną i sprawdzoną ochronę okienną, jaką zapewniają rolety, w tym również rolety dzień - noc, na które decyduje się coraz więcej osób.

Prosty sposób na zachowanie prywatności

Oferowane rolety mają wiele istotnych zalet. Przede wszystkim rewelacyjnie osłaniają okna, dzięki czemu możemy być pewni, że żaden przechodzień czy sąsiad z naprzeciwka nie będzie w nie zaglądał. Modele złożone z równo ułożonych pasów, przyciemniających i transparentnych, można regulować stosownie do indywidualnych potrzeb. Nie tylko pozwalają na całkowite zaciemnienie okien i ochronę przed wpadającymi do wnętrza promieniami, ale można też opuścić je w taki sposób, aby pokój był delikatnie przyciemniony lub żeby wpadało do niego rozproszone światło. Dzięki takim możliwościom te modne zasłony rewelacyjnie sprawdzają się zarówno latem, jak i też zimą czy w innych porach roku.

Wytrzymałe i praktyczne rolety - świetna ochrona przed gorącym powietrzem

Kolejnym problemem, do którego są w stanie przyczynić się odsłonięte okna, są wspomniane promienie słoneczne, których działanie może spowodować wzrost temperatury w pomieszczeniu. Ten problem pojawia się przede wszystkim latem i dotyczy głównie mieszkań oraz domów nieosłoniętych przez drzewa czy przez inne budynki, a tym samym narażonych na bezpośredni napływ ciepłego powietrza z zewnątrz. Nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń może doprowadzić do pogorszenia się naszego samopoczucia i do dyskomfortu. Dlatego także w tym wypadku ratunkiem mogą okazać się rolety dzień i noc, które perfekcyjnie osłonią szyby i zmniejszą ilość wpadającego do pomieszczenia ciepła.

Prosty montaż i ciekawa aranżacja wnętrza

Montaż rolet dzień noc przebiega bardzo prosto, co stanowi znakomite rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić na kosztach i poradzić sobie z ich założeniem samodzielnie. Wystarczy tylko stosować się do porad zawartych w instrukcji, aby okna zyskały praktyczną i wpisującą się we wnętrze osłonę. A jest to tym prostsze, że te wyjątkowe osłony rewelacyjnie komponują się z wieloma różnymi aranżacjami wnętrz, zwłaszcza że występują w bogatej palecie kolorystycznej, dzięki czemu można idealnie dopasować je do koloru ścian, ram okiennych czy nawet mebli. Tym sposobem uzyskamy zabezpieczenie przed słońcem i przed zaciekawionymi spojrzeniami, a także nietuzinkowy wystrój mieszkania czy domu.

Rolety termoizolacyjne - model do zadań specjalnych

W szczególnie trudnych warunkach oraz wówczas, jeśli marzymy o w pełni komfortowym, ani nie niedogrzanym, ani nie przegrzanym pomieszczeniu, warto zdecydować się na rolety termoizolacyjne. Ta osłona w pełni zabezpieczy wnętrze przed promieniami słonecznymi, ponieważ doskonale chłonie ciepło, a jednocześnie nie pozwala na jego wydostanie się z pomieszczenia, dlatego temperatura obniża się lub rośnie w znacznie mniejszym stopniu, niż ma to miejsce w przypadku braku jakiejkolwiek osłony. Jest to szczególnie ważne, bo przez okna wydobywa się aż 25% ciepła. Ciepłochłonność rolet termoizolacyjnych przyczynia się też do zmniejszenia hałasu w pomieszczeniu. Warto wziąć je pod uwagę również przy urządzaniu lokali gastronomicznych, hoteli, sanatoriów, sklepów czy innego rodzaju obiektów użytku publicznego. Te wpisujące się w bieżące trendy modele przetrwają w nienaruszonym stanie przez wiele lat.